• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

VfB Stuttgart 1893 - Hertha Berlin 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 21. kolejka Bundesligi

W meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 13 lutego, zespół VfB Stuttgart zremisował z Herthą Berlin 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Mercedes-Benz-Arena.

L. Netz 82'

Drużyna Herthy Berlin przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 67 pojedynków zespół Herthy Berlin wygrał 26 razy i zanotował 25 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze VfB Stuttgart nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Sasa Kalajdzic. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Borna Sosa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki VfB Stuttgart.

W 58. minucie w drużynie Herthy Berlin doszło do zmiany. Nemanja Radonjić wszedł za Krzysztofa Piątka. W tej samej minucie za Santiago Ascacíbara wszedł Sami Khedira.

A kibice VfB Stuttgart nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tanguy'ego Coulibaly'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Silas Wamangituka. W 68. minucie w drużynie VfB Stuttgart doszło do zmiany. Daniel Didavi wszedł za Erika Thommego. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Atakanowi Karazorowi z zespołu gospodarzy.

Po chwili trener Herthy Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Mathew Leckie, a murawę opuścił Peter Pekarik. W tej samej minucie w jedenastce Herthy Berlin doszło do zmiany. Luca Netz wszedł za Maximiliana Mittelstädta.

Piłkarze Herthy Berlin otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Netz. Asystę zanotował Sami Khedira.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze VfB Stuttgart: Alkhaly Cissé, Mateo Klimowicz, a na ich miejsce weszli Philipp Förster, Sasa Kalajdzic. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Rune Allmenning Jarstein
7′ Konstantinos Mavropanos
Peter Pekarik37′ 79′
Waldemar Anton
Niklas Stark
69′ Atakan Karazor
Omar Federico Alderete Fernández
68′ Silas Katompa Mvumpa
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié
86′ Philipp Förster
Dodi Lukébakio
 45′ 86′ Sasa Kalajdzic
Krzysztof Piątek13′ 58′
68′ Erik Thommy
Luca Netz79′  82′
86′ Alkhaly Momo Cissé
Vladimir Darida
68′ Tanguy Coulibaly
Sami Khedira58′
68′ Daniel Didavi
Eduard Löwen
Phillipp Klement
Nemanja Radonjić58′
86′ Mateo Klimowicz
Mathew Allan Leckie79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.