• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

VfB Stuttgart 1893 - FC Augsburg 2-1 (1-0). Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi

7 maja na Mercedes-Benz-Arena odbył się pojedynek 32. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami VfB Stuttgart i FC Augsburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem VfB Stuttgart 2-1.

F. Niederlechner 59'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć jedenastka VfB Stuttgart wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze VfB Stuttgart nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Philipp Förster dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomógł Sasa Kalajdzic.

W 22. minucie Roberto Massimo został zastąpiony przez Tanguy'ego Coulibaly'ego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VfB Stuttgart.

Na murawie, jak to często zdarzało się VfB Stuttgart w tym sezonie, pojawił się Atakan Karazor, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Konstantinosa Mavropanos. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak zespół FC Augsburg doprowadził do remisu. Gola strzelił Florian Niederlechner. W 64. minucie Tanguy Coulibaly został zmieniony przez Erika Thommego, a za Daniela Didaviego wszedł na boisko Darko Churlinov, co miało wzmocnić drużynę VfB Stuttgart. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Moraveka na Daniela Caligiuriego.

Trener FC Augsburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fredrika Jensena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Ruben Estephan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfB Stuttgart w 74. minucie spotkania, gdy Sasa Kalajdzic zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Darko Churlinov.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Rafał Gikiewicz
46′ Konstantinos Mavropanos
Robert Gumny
Marc Oliver Kempf
Jeffrey Gouweleeuw
Waldemar Anton
Reece Oxford
85′ Phillipp Klement
Iago Amaral Borduchi83′
22′ Roberto Massimo
André Hahn83′
64′ Daniel Didavi
Jan Moravek68′
 11′ Philipp Förster
Rubén Estephan Vargas Martínez68′
Wataru Endo
Rani Khedira
Borna Sosa
Florian Niederlechner  59′
 74′ Sasa Kalajdzic
Marco Richter76′
Jens Grahl
Tomasz Koubek
46′ Atakan Karazor
Raphael Framberger
85′ Luca Mack
Mads Pedersen83′
Pascal Stenzel
László Benes76′
64′ Darko Churlinov
Daniel Caligiuri68′
22′ 64′ Tanguy Coulibaly
Hans Fredrik Jensen68′
Mateo Klimowicz
Noah Joel Sarenren Bazee
64′ Erik Thommy
Tobias Strobl
Hamadi Al Ghaddioui
Michael Gregoritsch83′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.