• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

VfB Stuttgart 1893 - DSC Arminia Bielefeld 0-2 (0-0). Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi

22 maja na Mercedes-Benz-Arena odbył się mecz 34. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami VfB Stuttgart i Arminii Bielefeld. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arminii Bielefeld 2-0.

R. Doan 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć zespół VfB Stuttgart wygrał 15 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół VfB Stuttgart próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Arminii Bielefeld w tym sezonie, pojawił się Nathan De Medina, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 56. minucie Jacoba Laursena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 59. minucie za Phillippa Klementa wszedł Naouirou Ahamada.

Chwilę później trener VfB Stuttgart postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Daniel Didavi, a murawę opuścił Philipp Förster. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Naouirou Ahamadzie z VfB Stuttgart. Była to 65. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arminii Bielefeld w 66. minucie spotkania, gdy Fabian Klos strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Drużyna VfB Stuttgart ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Ritsu Doan. W zdobyciu bramki pomógł Andreas Voglsammer.

Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Arminii Bielefeld: Andreas Voglsammer, Masaya Okugawa, Ritsu Doan, Fabian Klos, na ich miejsce weszli: Sven Schipplock, Fabian Kunze, Christian Gebauer, Mike van der Hoorn. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Massima, Marca Kempfa, Gonzala Castro zajęli: Darko Churlinov, Marcin Kamiński, Hamadi Al Ghaddioui. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Cédric Brunner
79′ Marc Oliver Kempf
Amos Pieper
Waldemar Anton
Joakim Nilsson
59′ Phillipp Klement
Jacob Barrett Laursen56′
73′ Roberto Massimo
Ritsu Doan  72′ 88′
60′ Philipp Förster
Masaya Okugawa88′
79′ Gonzalo Castro Randon
Oscar Linnér
79′ Marcin Kamiński
Nathan De Medina56′
59′ 65′ Naouirou Ahamada
Mike van der Hoorn88′
73′ Darko Churlinov
Christian Gebauer88′
60′ Daniel Didavi
Marcel Hartel
Clinton Mola
Fabian Kunze88′
Erik Thommy
Cebio Soukou
79′ Hamadi Al Ghaddioui
Michel Vlap
Mohamed Sankoh
Sven Schipplock80′

Przewaga zespołu VfB Stuttgart w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom VfB Stuttgart przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.