Verein fur Leibesubungen Bochum 1848 - 1. FSV Mainz 05 1-2 (1-1). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Bundesligi, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Bochum przegrał z 1. FSV Mainz 05 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Vonovia Ruhrstadion.

W  meczu 1. kolejki  Bundesligi, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Bochum przegrał  z 1. FSV Mainz 05  1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Vonovia Ruhrstadion.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę otrzymał Kostas Stafylidis z drużyny Bochum.

Nieoczekiwanie to zawodnicy 1. FSV Mainz 05 otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Karim Onisiwo. Sytuację bramkową stworzył Edimilson Fernandes.

W 33. minucie sędzia ukarał kartką Antona Stacha, piłkarza 1. FSV Mainz 05.

Zawodnicy Bochum nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie Kevin Stöger wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie Lee Jae-Sung został zmieniony przez Leandra Barreiro. W tej samej minucie w drużynie 1. FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Delano Burgzorg wszedł za Angela Fulginiego.

W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Stefanowi Bellowi z 1. FSV Mainz 05. Niedługo później trener Bochum postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Simona Zollera wszedł Jordi Osei-Tutu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Bochum nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W tej samej minucie w zespole Bochum doszło do zmiany. Silvere Ganvoula wszedł za Philippa Hofmanna.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę 1. FSV Mainz 05 przyniosły efekt bramkowy. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania Karim Onisiwo ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Przy zdobyciu bramki asystował Anton Stach.

Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy Bochum: Gerrit Holtmann, Cristian Gamboa, na ich miejsce weszli: Philipp Forster, Saidy Janko. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karima Onisiwa, Edimilsona Fernandesa zajęli: Marlon Mustapha, Anthony Caci. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Delana Burgzorga z 1. FSV Mainz 05, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Silvere'a Ganvoulę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Przewaga zespołu Bochum w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom 1. FSV Mainz 05 w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.