Verein fur Bewegungsspiele Stuttgart 1893 - RB Leipzig 1-1 (1-1). Liga - 1. kolejka

W starciu 1. kolejki Bundesligi, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna VfB Stuttgart zremisowała z RB Lipsk 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Mercedes-Benz Arena.

W  starciu 1. kolejki  Bundesligi, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna VfB Stuttgart zremisowała  z RB Lipsk  1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Mercedes-Benz Arena.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół RB Lipsk wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Christopher Nkunku. Przy zdobyciu bramki asystował Dani Olmo.

Zawodnicy VfB Stuttgart nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Naouirou Ahamada.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Kevin Kampl został zmieniony przez Dominika Szoboszlaiego. W 64. minucie kartkę dostał Silas Wamangituka z zespołu VfB Stuttgart.

Niedługo później trener RB Lipsk postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Hugona Novoa wszedł Mohamed Simakan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi RB Lipsk utrzymać remis. Od 85 minuty boisko opuścili zawodnicy RB Lipsk: Dani Olmo, Andre Silva, Marcel Halstenberg, na ich miejsce weszli: Emil Forsberg, Alexander Sörloth, Josko Gvardiol. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Silasa Wamangituki, Naouirou Ahamady zajęli: Juan Mendoza, Atakan Karazor. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Sörlotha z RB Lipsk, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Clintona Molę z drużyny przeciwnej.

W drugiej połowie nie padły gole.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny RB Lipsk, mimo że oddała ona aż 10 celnych strzałów.

Piłkarze VfB Stuttgart obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.