• 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Union Berlin - Hertha Berlin 1-1 w meczu 27. kolejki Bundesligi

Derby Berlina na remis! Union i Hertha podzieliły się punktami i stracie zakończyło się wynikiem 1-1. Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i na boisku pojawił się dopiero w doliczonym czasie gry. Pierwszy raz w historii rywalizacji obu ekip w Bundeslidze, derbowe starcie zakończyło się bez wygranej jednej z drużyn.

Hertha Berlin znajduje się w tym sezonie w bardzo słabej dyspozycji. "Die Alte Dame" wygrała zaledwie trzy razy w przeciągu 13 starć rozegranych w nowym roku kalendarzowym i gracze Pala Dardai nadal muszą walczyć, aby oddalić się od strefy spadkowej.

Ekipa dzisiejszych gospodarzy radzi sobie o wiele lepiej i zajmuje miejsce w górnej części tabeli Bundesligi. Union przegrał jednak dwa minione spotkania derbowe z rzędu.

Boiskowa rzeczywistość potwierdziła różnicę w tabeli i to gospodarze lepiej rozpoczęli ten mecz. Zawodnicy Ursa Fischera ruszyli do ataku i już w 9. minucie objęli prowadzenie. Robert Andrich huknął zza pola karnego, a pędząca piłka znalazła drogę do siatki.

Union zdobył optyczną przewagę i po chwili kolejny groźny strzał oddał Julian Ryerson. Tym razem futbolówka odbiła się od słupka. Niewykorzystana okazja mogła zemścić się błyskawicznie.

W 19. minucie Jordan Torunarigha uderzył głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska i również trafił jedynie w obramowanie bramki.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Spotkanie było rozgrywane w iście derbowej atmosferze, przez co w 28. minucie sędzia musiał pokazać żółte kartki po przepychance Grischa Proemela z Matteo Guendouzim.

Hertha nie rozgrywała wielkiego spotkania, lecz również i piłkarze z zachodniej części Berlina próbowali zagrozić bramce rywali. W 33. minucie Marvin Friedrich powalił we własnym polu karnym Guendouziego, a sędzia momentalnie wsakzał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Dodi Lukebakio i pewnie zamienił stały fragment na gola.

Lepiej w drugą połowę weszli gracze gospodarzy, lecz tym razem ich starania nie doprowadziły do zdobytego gola. Hertha próbowała odpowiadać po błędach rywali, jednak w grze obu ekip brakowało konkretów.

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy więcej bramek, a i tempo gry było o wiele słabsze niż przed przerwą.

Krzysztof Piątek nie otrzymał szansy na pokazanie swoich umiejętności. Reprezentant Polski rozpoczął mecz na ławce i wszedł do gry dopiero w doliczonym czasie gry.

Bundesliga - wyniki, tabela, strzelcy

PA

27. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-04-04 18:00 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Arbiter: Sascha Stegemann
Jordan Torunarigha53′
 9′ Robert Andrich
Maximilian Mittelstädt
Christopher Trimmel
Lucas Simon Pierre Tousart45′
28′ 73′ Grischa Prömel
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié28′ 79′
17′ Julian Ryerson
Niklas Stark
Christian Gentner
Dodi Lukébakio  35′ (k.) 62′
83′ Petar Musa
Sami Khedira79′
73′ Marcus Ingvartsen