Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (34 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (30 pkt.)
  • 3 .Bayer 04 Leverkusen (27 pkt.)
  • 4 .SC Freiburg (25 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (23 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Uli Hoeness krytykuje wegan. "Ludzie na dłuższą metę chorują"

Uli Hoeness w wywiadzie dla radia Antenne Bayern skrytykował osoby, które preferują dietę wegańską. Jak m.in. stwierdził były piłkarz weganie bardzo źle reagują przy tym na wszelką krytykę skierowaną w ich stronę.

Uli Hoeness znany jest z ciętego języka i wyrażania opinii, które czasem stają się przysłowiowym "kijem w mrowisku". Ostatnio za cel swojej krytyki obrał - dość nietypowo - wegan.

Uli Hoeness o weganach: Jeśli ich skrytykujesz, to zaatakują

Jak stwierdził Niemiec w wywiadzie dla bawarskiego radia Antenne Bayern, jest on zdecydowanym przeciwnikiem wegańskiej diety. "Wciąż akceptuję odrobinę jedzenie wegetariańskie, ale w ogóle nie akceptuję pożywienia wegańskiego. Ludzie korzystający z takiej diety na dłuższą metę chorują" - orzekł.

Jak dodał, jego zdaniem weganie bardzo źle reagują na krytykę. "Problem polega na tym, że są bardzo bojowo nastawieni. Jeśli tylko ich skrytykujesz, to cię zaatakują" - powiedział Hoeness.

Reklama

Uli Hoeness założył zakład mięsny

W całej sprawie ważny jest jednak pewien istotny kontekst - legenda Bayernu jeszcze w latach 80. stała się współtwórcą zakładu mięsnego, znanego dziś przede wszystkim z produkcji kiełbaski norymberskiej. Jak wskazuje "Sport Bild", firma ta zatrudnia dziś 300 pracowników i jest w stanie wyprodukować cztery miliony kiełbasek dziennie. Obecnie zarządzana jest przez syna i córkę byłego gracza.

Uli Hoeness w kontekście działania zakładu wspomniał, że próbował w przeszłości wprowadzić innowację dotyczącą produkcji wegetariańskich substytutów pokarmów mięsnych, ale nie był w stanie się przemóc w tej sprawie. "Nie lubię takich produktów, ponieważ jest tam wszystko, czego nie powinno być w kiełbasce norymberskiej, a mianowicie stabilizatory i wzmacniacze smaku" - stwierdził.

Uli Hoeness przez lata był związany z Bayernem Monachium

Hoeness niemal całą karierę piłkarską spędził w Bayernie Monachium - występował dla "Die Roten" w latach 1970-1978. Zaliczył również 35 występów dla reprezentacji Niemiec.

Po odwieszeniu butów na kołek został działaczem sportowym, stając się w końcu prezydentem klubu (2009-2014). W 2014 roku został skazany na 3,5 roku więzienia za uchylanie się od obowiązków podatkowych, zakład karny odpuścił po odsiedzeniu połowy wyroku. Urząd prezydencki objął ponownie w 2016 roku i pełnił swoją funkcję do roku 2019.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL