• 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

TSG Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1-0. "Wieśniaki" wróciły na podium

Bramka w ostatniej minucie zapewniła TSG Hoffenheim wygraną 1-0 (0-0) z Eintrachtem Frankfurt w ostatnim meczu 31. kolejki Bundesligi. Dzięki trzem punktom, "Wieśniaki" wyprzedziły Borussię Dortmund i wróciły na podium w ligowej tabeli.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Gospodarze nie narzucili szalonego tempa i w charakterystyczny dla siebie sposób szukali goli. Przed przerwą dwie okazje miał Andrej Kramarić, ale Chorwata dwukrotnie zatrzymał bramkarz Eintrachtu - Lukas Hradecky.

Najlepszą okazję na zdobycie bramki miał jednak Nadiem Amiri. Po akcji Pavla Kaderzabka, w piłkę nie trafił Sandro Wagner, ale futbolówka dotarła do 20-latka, który, z piątego metra, trafił w słupek.

Eintracht nie potrafił zagrozić bramce zespołu Juliana Nagelsmanna. Wyjątkiem było trafienie Marco Fabiana z 54. minuty, ale wówczas arbiter liniowy słusznie podniósł chorągiewkę.

Hoffenheim grało do końca i w 90. minucie strzeliło zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu Sebastiana Rudego z rzutu rożnego, bramkę głową zdobył Benjamin Huebner.

Dzięki wygranej, "Wieśniaki" wróciły na podium w tabeli Bundesligi. Hoffenheim ma "oczko" przewagi nad Borussią Dortmund, z którą zmierzy się w następnej kolejce. Eintracht, który wciąż ma szansę na start w eliminacjach Ligi Europejskiej, zagra z VfL Wolfsburg.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu, Augsburg rozgromił HSV Hamburg 4-0 (2-0) i opuścił strefę barażową.