• 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

TSG Hoffenheim - Borussia 3-2 (0-2). Liga niemiecka - 30. kolejka Bundesligi

21 kwietnia na PreZero Arena w Sinsheim odbyło się starcie 30. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami TSG Hoffenheim i Borussii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSG Hoffenheim 3-2.

V. Lazaro 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów drużyna TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Florianowi Grillitschowi z drużyny gospodarzy. Była to 10. minuta spotkania.

Nieoczekiwanie to piłkarze Borussii otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Alassane Plea.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w 45. minucie spotkania, gdy Valentino Lazaro strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Marcus Thuram.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie bramkę kontaktową zdobył Andrej Kramarić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 53. minucie kartką został ukarany Stefan Posch, zawodnik gospodarzy.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 60. minucie Ihlas Bebou wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 63. minucie Robert Skov został zmieniony przez Sargisa Adamyana.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 65. minucie Andrej Kramarić po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pavel Kaderabek.

Chwilę później trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Breel Embolo, a murawę opuścił Alassane Plea. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Havard Nordtveit wszedł za Christopha Baumgartnera. W 86. minucie w zespole Borussii doszło do zmiany. Ibrahima Traoré wszedł za Stefana Lainera.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Pavel Kaderabek z ”Wieśniaków”. Na murawie, jak to często zdarzało się TSG Hoffenheim w tym sezonie, pojawił się Melayro Bogarde, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Andreja Kramaricia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Tobias Sippel
90′ Pavel Kaderabek
Stefan Lainer86′
53′ Stefan Posch
Jonas Hofmann
 48′, 65′ 90′ Andrej Kramarić
Christoph Kramer75′
10′ Florian Grillitsch
Valentino Lazaro  45′
63′ Robert Skov
Florian Christian Neuhaus
 60′ Ihlas Bebou
Marcus Lilian Thuram-Ulien68′
83′ Christoph Baumgartner
Alassane Alexandre Pléa  25′ 68′
Philipp Pentke
Max Grün
90′ Melayro Chakewno Jalaino Bogarde
Tony Jantschke
83′ Havard Nordtveit
Michael Lang
63′ Sargis Adamyan