• 5 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 6 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 7 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

TSG Hoffenheim - Bayern Monachium 0-6. Pogrom bez Lewandowskiego. Mecz dwukrotnie przerywano

Bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium rozgromił 6-0 na wyjeździe TSG Hoffenheim. Mecz w drugiej połowie został dwukrotnie przerwany z powodu transparentów wywieszanych przez kibiców Bayernu. Piłkarze w ramach protestu przez ostatnie 10 minut odmówili gry i jedynie podawali piłkę między sobą.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Spotkanie z Hoffenheim było dla Bayernu pierwszym sprawdzianem bez Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik nabawił się kontuzji golenia w trakcie meczu Ligi Mistrzów z Chelsea (3-0) i będzie pauzował przez co najmniej cztery najbliższe tygodnie.

Trener Hansi Flick zaskoczył - w miejsce "Lewego" po raz pierwszy w wyjściowym składzie zagrał zaledwie 18-letni Joshua Zirkzee. Poza nim Bawarczycy zagrali w galowym garniturze - drugą zmianą w porównaniu do meczu z "The Blues" była obecność w składzie Philippe Coutinho, który zastąpił Kingsley'a Comana (także nabawił się urazu z Chelsea).

Nieobecność Lewandowskiego nie przeszkodziła jednak Bayernowi, który dosłownie znokautował niżej notowanego rywala - już po kwadransie Bawarczycy prowadzili 3-0.

Wynik spotkania w 2. minucie otworzył Serge Gnabry. Skrzydłowy wykorzystał świetne podanie Thomasa Muellera i "nożycami" wprawił kibiców Bayernu w ekstazę.

Pięć minut później prowadzenie podwyższył Joshua Kimmich, płaskim i precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego. Po kwadransie Zirkzee zdobył bramkę w sposób, którego nie powstydziłby się Lewandowski - po zagraniu Gnabry’ego w polu karnym młodziutki Holender opanował piłkę, zmylił obrońcę i ze spokojem kilera umieścił ją w bramce!

Statystyki gry Bayernu, w czasie gdy Zirkzee przebywał na boisku, były w tym momencie kosmiczne. Biorąc po uwagę poprzednie spotkania i pierwszy kwadrans meczu z Hoffenheim, Bawarczycy zdobyli aż osiem bramek w 26 minut! Dawało to średnio jedną bramkę zdobytą co 3,25 min. Zirkzee zdobył trzy z nich.

W 33. minucie było już 4-0 - a na listę strzelców wpisał się Coutinho. Brazylijczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym, huknął na bramkę, a odbita jeszcze rykoszetem od obrońcy piłka wpadła do bramki

Kilkadziesiąt sekund po przerwie było już 5-0! Do bramki Hoffenheim ponownie trafił Coutinho.

Wiele czasu do zdobycia bramki nie potrzebował też Leon Goretzka, który pojawił się na boisku w 56. minucie. Już sześć minut później wykorzystał podanie Tolisso i w sytuacji sam na sam podwyższył na 6-0!

W trakcie drugiej połowy doszło do skandalu, po tym jak kibice Bayernu wywiesili transparenty obrażające prezesa Hoffenheim Dietmara Hoppa. Interweniować musiał sam trener Hansi Flick, który wściekły podbiegł do kibiców i długo z nimi dyskutował.

Po kilku minutach mecz wznowiono, ale ponownie przerwano po kolejnych transparentach! Tym razem do kibiców ruszył jeden z szefów Bayernu Oliver Kahn. Piłkarze zeszli do tunelu i czekali na dalszy rozwój wypadków. To zupełnie bezsensowne zachowanie kibiców Bayernu! Ich zespół wygrywał i grał rewelacyjne spotkanie, a oni doprowadzili do przerwania gry.

Po około kwadransie przerwy mecz wznowiono, ale piłkarze nie wrócili do rywalizacji! Zamiast grać dalszą część spotkania, po prostu stali na boisku, rozmawiali i podawali sobie piłkę jak na treningu.

Philippe Coutinho  33′, 47′
73′ Diadie Samassekou
Joshua Kimmich  7′
46′ Steven Zuber
Alcantara Thiago
Ihlas Bebou
Serge Gnabry  2′
30′ Jacob Bruun Larsen
Joshua Zirkzee  15′
Robert Skov
Thomas Mueller56′
Philipp Pentke
Sven Ulreich
73′ Kevin Akpoguma
Leon Goretzka56′  62′
30′ Lucas Ribeiro dos Santos
Aginaga Javi Martinez
Maximilian Beier
Oliver Batista Meier
46′ Andrej Kramarić
Corentin Tolisso46′

TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Monachium 0-6 (0-4)

Bramki: 0-1 Gnabry (2.), 0-2 Kimmich (7.), 0-3 Zirkzee (15.), 0-4 Coutinho (33.), 0-5 Coutinho (47.), 0-6 Goretzka (62.).