• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

TSG Hoffenheim - Bayer 04 Leverkusen 4-1 w Bundeslidze

Piłkarze TSG Hoffenheim pokonali Bayer 04 Leverkusen 4-1 w meczu 27. kolejki Bundesligi, który może mieć wielkie znaczenie w walce o awans do europejskich pucharów.

Zobacz wyniki niemieckiej Bundesligi

Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie po kontrze, którą na lewym skrzydle przeprowadził Andrej Kramarić. Dokładnie dograł przed pole karne do wybiegającego Ishaka Belfodila, a ten strzelił bardzo precyzyjnie i bramkarz był bez szans.

"Aptekarze" szybko wyrównali. Rywale zostawili sporo miejsca tuż przed polem karnym i choć jeden z obrońców przeciął dośrodkowanie, to wybitą przez niego piłkę przejął Julian Brandt i popisał się kapitalną asystą. Z ośmiu metrów do siatki trafił Kevin Volland.

Bayer stracił drugiego gola w bardzo pechowy sposób. Rywale przeprowadzili oskrzydlającą akcję, ale strzał Nadiema Amiriego był za słaby, jednak piłkę trącił Sven Bender i to tak nieszczęśliwie, że zupełnie zmylił swojego bramkarza.

W 61. minucie świetne dalekie podanie Floriana Grillitscha wykorzystał Belfodil - przyjął piłkę, złamał do środka i strzelił nie do obrony tuż przy słupku.

Gości dobił po kontrze Kramarić. W sytuacji sam na sam kopnął piłkę obok bramkarza i wpadła do bramki tuż przy słupku.

Goście doznali bolesnej porażki, choć to oni zdecydowanie częściej byli przy piłce (65-35 procent).