TSG 1899 Hoffenheim - Verein fur Leibesubungen Bochum 1848 3-2 (2-2). Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki Bundesligi, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna TSG 1899 Hoffenheim zwyciężyła z Bochum 3-2 (2-2). Spotkanie odbyło się na Prezero-Arena w Sinsheim.

W  starciu 2. kolejki  Bundesligi, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna TSG 1899 Hoffenheim zwyciężyła  z Bochum  3-2 (2-2). Spotkanie odbyło się na Prezero-Arena w Sinsheim.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Bochum otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Simon Zoller. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Philipp Hofmann.

W 13. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Simon Zoller z Bochum. Asystę zanotował Kevin Stöger.

Piłkarze TSG 1899 Hoffenheim szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 14. minucie gola kontaktowego strzelił Christoph Baumgartner.

Jedenastka TSG 1899 Hoffenheim wyrównała wynik meczu. W 23. minucie Ozan Kabak wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Dennis Geiger.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka TSG 1899 Hoffenheim wyszła w zmienionym składzie, za Stanleya Nsokiego wszedł Kevin Akpoguma. W 51. minucie Kevin Vogt został zastąpiony przez Pavela Kaderabka.

W 58. minucie kartkę dostał Anthony Losilla, zawodnik Bochum. W 59. minucie Andrej Kramarić z zespołu TSG 1899 Hoffenheim uratował swoją drużynę przed stratą bramki broniąc karnego. Między 62. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy TSG 1899 Hoffenheim: Jacob Larsen, Dennis Geiger, Christoph Baumgartner, na ich miejsce weszli: Georginio Rutter, Sebastian Rudy, Munas Dabbur. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dominique'a Heintza, Jordiego Oseia-Tutu, Takumy Asano zajęli: Vassilios-Konstantinos Lambropoulos, Erhan Masović, Philipp Forster.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Kevinowi Akpogumie z jedenastki TSG 1899 Hoffenheim.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół TSG 1899 Hoffenheim przyniosły efekt bramkowy. Gola na 3-2 w 88. minucie strzelił Munas Dabbur.

W następstwie utraty gola trener Bochum postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Cristiana Gamboa i na pole gry wprowadził napastnika Silvere'a Ganvoulę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół TSG 1899 Hoffenheim w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Bochum w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.