• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

TSG 1899 Hoffenheim - Schalke 04 Gelsenkirchen 4-2 (0-2). Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi

W starciu 32. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 8 maja, zespół TSG Hoffenheim wygrał ze Schalke 04 4-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na PreZero Arena w Sinsheim.

S. Mustafi 42'

Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Schalke 04 wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Schalke 04 w 12. minucie spotkania, gdy Mark Uth strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Suat Serdar.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Suatowi Serdarowi z jedenastki gości. Była to 35. minuta pojedynku.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Schalke 04, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Shkodran Mustafi. Asystę przy golu zaliczył Bastian Oczipka.

Trener TSG Hoffenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sargis Adamyan, a murawę opuścił Robert Skov.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 47. minucie bramkę kontaktową zdobył Andrej Kramarić. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Wieśniaków” przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Kevin Akpoguma wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Andreja Kramaricia.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Markowi Uthowi z Schalke 04.

Niedługo później Christoph Baumgartner wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Wieśniaków”, strzelając kolejnego gola w 60. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Ponownie sytuację bramkową stworzył Andrej Kramarić.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Sargisowi Adamyanowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wieśniaków” w 64. minucie spotkania, gdy Ihlas Bebou zdobył czwartą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Florian Grillitsch.

Kibice Schalke 04 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cana Bozdogana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Suat Serdar. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Schalke 04 doszło do zmiany. Jimmy Kaparos wszedł za Amine Harita. W 73. minucie Alessandro Schöpf zastąpił Stevena Skrzybskiego.

Między 83. a 89. minutą, boisko opuścili ”Wieśniacy”: Ihlas Bebou, Diadie Samassekou, Christoph Baumgartner, na ich miejsce weszli: Maximilian Beier, Sebastian Rudy, Mijat Gaćinović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marka Utha, Klaasa-Jana Huntelaara zajęli: Levent Mercan, Matthew Hoppe. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Bastian Oczipka
 52′ Kevin Akpoguma
Shkodran Mustafi  42′
Kouassi Ryan Sessegnon
Alessandro Schöpf73′
83′ Diadie Samassekou
Suat Serdar35′ 68′
46′ Robert Skov
Amine Harit73′
 60′ 89′ Christoph Baumgartner
Sead Kolaszinać
Florian Grillitsch
Florian Flick
 47′ Andrej Kramarić
Klaas-Jan Huntelaar86′
 64′ 83′ Ihlas Bebou
Can Bozdogan68′
89′ Mijat Gaćinović
Jimmy Adrian Kaparos73′
83′ Sebastian Rudy
Levent Mercan86′
46′ 61′ Sargis Adamyan
Matthew Hoppe86′
83′ Maximilian Beier
Gonçalo Mendes Paciencia
Ishak Belfodil
Benito Raman
Georginio Rutter
Steven Skrzybski73′

Drużyna ”Wieśniaków” była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze TSG Hoffenheim otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół TSG Hoffenheim w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.