• 5 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (22 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

TSG 1899 Hoffenheim - RB Lipsk 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 12. kolejka Bundesligi

16 grudnia na PreZero Arena w Sinsheim odbył się mecz 12. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami TSG Hoffenheim i RB Lipsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RB Lipsk 1-0.

Y. Poulsen 60'

Drużyna RB Lipsk bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna RB Lipsk wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka RB Lipsk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nordiego Mukiele'a, Emila Forsberga weszli Marcel Halstenberg, Justin Kluivert. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom TSG Hoffenheim: Kevinowi Vogtowi w 50. i Kouassiemu Sessegnonowi w 56. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Yussuf Yurary dla drużyny RB Lipsk. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował Marcel Sabitzer.

W 61. minucie Ibrahima Konaté został zmieniony przez Alexandra Soerlotha. A kibice ”Wieśniaki” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mijata Gaćinovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Sebastian Rudy. Od 66 minuty boisko opuścili ”Wieśniaki”: Moanes Dabour, Robert Skov, Kouassi Sessegnon, na ich miejsce weszli: Ishak Belfodil, Ihlas Bebou, Maximilian Beier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcela Sabitzera, Justina Kluiverta zajęli: Tyler Adams, Amadou Haidara.

W doliczonej szóstej minucie pojedynku kartkę dostał Christoph Baumgartner z TSG Hoffenheim.

Vilmos Tamás Orban
50′ Kevin Vogt
Dayotchanculle Oswald Upamecano
56′ 90′ Kouassi Ryan Sessegnon
Nordi Mukiele Mulere46′
66′ Sebastian Rudy
Marcel Sabitzer74′
80′ Robert Skov
Emil Forsberg46′
90′ Christoph Baumgartner
Daniel Olmo Carvajal
Diadié Samassékou
José Ángel Esmoris Tasende
Andrej Kramarić
Kevin Kampl
66′ Moanes Dabbur
Tyler Shaan Adams74′
66′ Mijat Gaćinović
Dennis Borkowski
Marco John
Amadou Haïdara74′
80′ Ihlas Bebou
Eric Martel
90′ Maximilian Beier
Joscha Wosz
66′ Ishak Belfodil
Justin Kluivert46′ 74′
João Klauss de Mello
Alexander Soerloth61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast ”Wieśniaki” pokazał trzy żółte.

Zespół TSG Hoffenheim w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.