• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

TSG 1899 Hoffenheim - Hertha Berlin 2-1 (0-1). Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi

W meczu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 22 maja, zespół TSG Hoffenheim wygrał z Herthą Berlin 2-1 (0-1). Mecz na PreZero Arena w Sinsheim obejrzało 100 widzów.

34. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-05-22 15:30 | Stadion: PreZero Arena | Widzów: 100 | Arbiter: Frank Willenborg
V. Darida 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Herthy Berlin w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Vladimir Darida. Bramka padła po podaniu Marvina Plattenhardta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Herthy Berlin.

Na drugą połowę drużyna Herthy Berlin wyszła w zmienionym składzie, za Eduarda Löwena wszedł Santiago Ascacíbar. Trener Herthy Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dodi Lukébakio, a murawę opuścił Jessic Ngankam.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie Sargis Adamyan wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Kouassi Sessegnon.

W 59. minucie Mathew Leckie został zmieniony przez Daishawna Redana. W 64. minucie w zespole TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Sebastian Rudy wszedł za Diadiego Samassekou. W tej samej minucie trener TSG Hoffenheim postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Skova. Na boisko wszedł Georginio Rutter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Niklas Stark został zmieniony przez Mártona Dárdaiego, a za Samiego Khedirę wszedł na boisko Jonas Dirkner, co miało wzmocnić jedenastkę Herthy Berlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kouassiego Sessegnona na Marca Johna.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Andrej Kramarić. To już dwudzieste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Ihlas Bebou.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Niklas Stark64′
69′ Kouassi Ryan Sessegnon
Marvin Plattenhardt
64′ Diadie Samassekou
Sami Khedira75′
64′ Robert Skov
Mathew Allan Leckie59′
 49′ Sargis Adamyan
Nemanja Radonjić
Florian Grillitsch
Eduard Löwen46′
 90′ Andrej Kramarić
Santiago Lionel Ascacíbar46′
69′ Marco John
Jonas Michel Dirkner75′
64′ Sebastian Rudy
Dodi Lukébakio46′
64′ Georginio Rutter
Daishawn Redan59′

Ruwen Werthmüller

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna TSG Hoffenheim w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.