• 5 .SC Freiburg (8 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

TSG 1899 Hoffenheim - 1. FSV Mainz 05 1-2 (1-2). Liga niemiecka - 26. kolejka Bundesligi

W pojedynku 26. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 21 marca, drużyna TSG Hoffenheim przegrała z FSV Mainz 05 1-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na PreZero Arena w Sinsheim.

D. Kohr 41'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka FSV Mainz 05 wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FSV Mainz 05 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Robert Glatzel.

W 20. minucie Danny Vieira został zastąpiony przez Daniela Brosinskiego.

Piłkarze TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Ihlas Bebou. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Chris Richards.

Szybko po stracie bramki zespół gości znów objął prowadzenie. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Dominik Kohr. Asystę przy golu zanotował Jean-Paul Boëtius.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Trener FSV Mainz 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Karim Onisiwo, a murawę opuścił Robert Glatzel. W tej samej minucie w jedenastce FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Robin Quaison wszedł za Jonathana Burkardta.

A kibice TSG Hoffenheim nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Skova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Marco John.

Jeremiah St. Juste
76′ Christopher Jeffrey Richards
Moussa Niakhate
Florian Grillitsch
Stefan Bell
Pavel Kaderabek
Leandro Barreiro Martins
64′ Sebastian Rudy
Danny Vieira da Costa20′
64′ Marco John
Jonathan Michael Burkardt64′
76′ Diadie Samassékou
Jean-Paul Boëtius82′
Christoph Baumgartner
Dominik Kohr  41′
 39′ Ihlas Bebou
Daniel Brosinski20′
76′ Stefan Posch
Kevin Stöger82′
64′ Munas Dabbur
Karim Onisiwo64′
76′ Georginio Rutter
Robin Kwamina Quaison64′
64′ Robert Skov
Ádám Szalai

Przewaga zespołu ”Wieśniaków” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników.