• 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

SV Darmstadt - Fortuna Duesseldorf 1-2 w 27. kolejce 2. Bundesligi. Gol Dawida Kownackiego

Dawid Kownacki zdobył zwycięską bramkę dla Fortuny Duesseldorf w meczu z SV Darmstadt. Zespół Polaka wygrał 2-1.

27. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-04-04 13:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Arbiter: Tobias Reichel
D. Kownacki 62'

W barwach Fortuny zagrało trzech Polaków. W pierwszym składzie, poza Kownackim, znaleźli się też Jakub Piotrowski i Adam Bodzek. Obydwaj opuścili boisko w 55. minucie, a Piotrowski wcześniej dostał żółtą kartkę. Z kolei polski napastnik grał do końca.

Fortuna wyszła na prowadzenie w 20. minucie, po golu Luki Krajnca. W 37. minucie Serdar Dursun wywalczył rzut karny. Sam podszedł do "jedenastki" i ją wykorzystał.

Zwycięski gol Kownackiego

Goście zapewnili sobie trzy punkty w 62. minucie. Celnym strzałem zza pola karnego popisał się Kownacki i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Po tej wygranej Fortuna zajmuje piąte miejsce w 2. Bundeslidze. Darmstadt jest na 12. pozycji.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Florian Kastenmeier
85′ Patrick Herrmann
Matthias Jürgen Zimmermann
Patric Pfeiffer
André Hoffmann25′
Immanuel Höhn
Luka Krajnc  20′
90′ Fabian Holland
Leonardo Pablo Koutris
73′ Fabian Schnellhardt
Marcel Sobottka
73′ Tim Skarke
Dawid Kownacki  62′
80′ Erich Berko
Kristoffer Paul Peterson86′
Nicolai Rapp
Adam Bodzek55′
85′ Marvin Mehlem
Jakub Piotrowski16′ 55′
 37′ (k.) Serdar Dursun
Rouwen Hennings
Carl Klaus
Raphael Wolf
85′ Matthias Bader
Felix Klaus55′
73′ Christian Clemens