• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (23 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

SpVgg Greuther Fürth - VfL Bochum 1848 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi

16 października na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbyło się spotkanie 8. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Greuther Fuerth i VfL Bochum. Mecz zakończył się zwycięstwem VfL Bochum 1-0. Starcie obejrzało 10 586 widzów.

8. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-10-16 15:30 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Widzów: 10586 | Arbiter: Bastian Dankert
SpVgg Greuther Fürth
VfL Bochum 1848
0
1
A. Losilla 80'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 17. jedenastka Bundesligi.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Paulowi Seguinowi z zespołu gospodarzy (”Listki Koniczyny”). Była to 30. minuta spotkania.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom VfL Bochum: Manuelowi Riemannowi w 54. i Anthony'emu Losilli w 60. minucie. W 62. minucie za Gerrita Holtmanna wszedł Danny Blum.

W tej samej minucie w jedenastce VfL Bochum doszło do zmiany. Takuma Asano wszedł za Miloša Pantovicia. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erhana Mašovicia z VfL Bochum, a w 67. minucie Cédrica Ittena z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Greuther Fuerth postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Jeremy'ego Dudziaka. Na boisko wszedł Julian Green, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jamie Leweling, Dickson Abiama, a na ich miejsce weszli Timothy Tillman, Cédric Itten. W 75. minucie kartkę dostał Vasilios Lampropoulos z VfL Bochum.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Anthony Losilla dla drużyny VfL Bochum. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Eduard Löwen.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Greuther Fuerth doszło do zmiany. Gian-Luca Itter wszedł za Jetra Willemsa. Chwilę później trener VfL Bochum postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Eduarda Löwena wszedł Konstantinos Stafylidis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie VfL Bochum utrzymać prowadzenie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole VfL Bochum doszło do zmiany. Soma Novothny wszedł za Sebastiana Poltera.

Vasilios Konstantinos Lampropoulos75′
83′ Jetro Willems
Danilo Teodoro Soares
30′ Paul Seguin
Anthony Losilla  80′ 60′
72′ Timothy Tillman
Elvis Rexhbeçaj
67′ Jeremy Dudziak
Eduard Löwen88′
Sebastian Griesbeck
Miloš Pantović62′
67′ 72′ Cédric Jan Itten
Saulo Igor Decarli
83′ Gian-Luca Itter
Konstantinos Stafylidis88′
Max Christiansen
Patrick Osterhage
67′ Julian Green
Christopher Antwi-Adjej
72′ Jamie Leweling
Takuma Asano62′
Nils Seufert
Danny Blum62′
72′ Dickson Abiama
Soma Zsombor Novothny90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Greuther Fuerth obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.