Reklama

Reklama

Spekulacje blisko potwierdzenia. Polski bramkarz zagra w Borussii Dortmund

Marcel Lotka żegna się z Herthą Berlin, w barwach której zadebiutował wiosną w Bundeslidze. Bramkarz młodzieżowej reprezentacji Polski od nowego sezonu będzie piłkarzem Borussii Dortmund. Jego przenosiny do BVB potwierdza Fabrizio Romano.

Jeszcze jesienią Marcel Lotka, który w środę kończy 21 lat, był zawodnikiem rezerw Herthy Berlin. W rundzie wiosennej niespodziewanie dostał szansę debiutu w Bundeslidze.

W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył w sumie 10 gier. Zbierał dobre recenzje, mimo że czyste konto bramkowe zachował tylko w dwóch potyczkach.  

Marcel Lotka złamał nos w meczu z BVB

Końcówkę sezonu golkiper oglądał jednak w roli pacjenta. To efekt wstrząśnienia mózgu i złamania kości nosowej. Zawodnik doznał bolesnej kontuzji w ligowej potyczce... z BVB.

Bez udziału Polaka berlińczycy uratowali miejsce w Bundeslidze po barażowym dwumeczu.    

Reklama

Tymczasem jak donosi Fabrizio Romano, Lotka żegna się ze stołecznym zespołem. Od 1 lipca polski bramkarz będzie zawodnikiem Borussii Dortmund. Potwierdzają się tym samym spekulacje toczone od marca.  

Lotka urodził się w Duisburgu. Przygodę z piłką rozpoczynał w Niemczech i tam kontynuuje ją do dzisiaj. Ma obywatelstwo niemieckie i polskie. W młodzieżowej kadrze "Biało-Czerwonych" rozegrał do tej pory dwa spotkania.    

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL