• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Schalke - Eintracht 1-0. Brutalny faul Alexandra Nuebela, pomylił futbol z kung-fu

Niebywałym brakiem wyobraźni popisał się Alexander Nuebel, bramkarz Schalke 04 Gelsenkirchen. W niedzielnym meczu z Eintrachtem Frankfurt (1-0) brutalnie znokautował rywala, uderzając go wyprostowaną nogą w klatkę piersiową i kolanem w twarz.

Bundesliga - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Sytuacja miała miejsce w 66. minucie, gdy Eintracht wychodził z szybką kontrą. Do długiej piłki na pełnej szybkości wystartował zawodnik gości, Mijat Gacinović. Został jednak w niezwykle brutalny sposób zatrzymany przez Alexandra Nuebela 30 metrów od bramki.

23-letni golkiper Schalke pomylił piłkarskie boisko z areną kung-fu i w wyskoku uderzył rywala wyprostowaną nogą w klatkę piersiową oraz kolanem w twarz.

Nuebel otrzymał czerwoną kartkę, a 24-letniemu Serbowi natychmiast udzielono pomocy medycznej. Po kilku minutach okazało się, że plujący krwią piłkarz nie jest w stanie kontynuować gry. Bezzwłocznie trafił do szpitala na szczegółowe badania.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że obu zawodników w tym roku na murawie już nie zobaczymy. W przypadku Nuebela, do niedawna reprezentanta niemieckiej młodzieżówki, będzie to oczywiście następstwo dyskwalifikacji, która niechybnie go czeka. Schalke w bieżącym miesiącu rozegra jeszcze dwa spotkania - z Wolfsburgiem w najbliższą środę i z Freiburgiem w sobotę.

To nie pierwszy tego rodzaju "wyczyn" Nuebela w tym roku. W lutym został zawieszony na dwie kolejki po czerwonej kartce za faul na Thorganie Hazardzie z Borussii Moenchengladbach. Wówczas z trybun obejrzał potyczki z Bayernem Monachium i... Freiburgiem.

Tamta sytuacja niczego go jednak nie nauczyła. Teraz powinien spodziewać się surowszych sankcji za koszmarną w skutkach interwencję z niedzielnego wieczoru. Do tej pory w trwających rozgrywkach miał na koncie tylko jedną żółtą kartkę. Na pewno nie zostanie to jednak uznane za okoliczność łagodzącą.

Matondo
66′ Alexander Nübel
Mijat Gaćinović70′
50′ 69′ Amine Harit
Timothy Chandler
Omar Mascarell González
Filip Kostić57′
13′ Weston McKennie
Sebastian Rode33′ 54′
Suat Serdar
Djibril Sow
 53′ 77′ Benito Raman
Lucas Torró Marset62′
Rabbi Matondo
Bas Dost
69′ Markus Schubert
Felix Wiedwald
Timo Becker
Eric Durm82′
Jonas Carls
Simon Falette
13′ Juan Miranda González
Makoto Hasebe
Nassim Boujellab
Danny Vieira da Costa
Levent Mercan
Daichi Kamada54′
77′ Guido Burgstaller