• 5 .Borussia Moenchengladbach (31 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (30 pkt.)
  • 7 .Borussia Dortmund (29 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)

Schalke 04 Gelsenkirchen - TSG 1899 Hoffenheim 4-0 (1-0). Liga niemiecka - 15. kolejka Bundesligi

9 stycznia na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się pojedynek 15. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i TSG Hoffenheim. Mecz zakończył się zwycięstwem Schalke 04 4-0.

A. Harit 79'

Było to spotkanie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 13. jedenastka Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Melayra Bogardego z ”Wieśniaki”, a w 23. minucie Ozana Kabaka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Schalke 04 (”Czeladnicy”) w 42. minucie spotkania, gdy Matthew Hoppe zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Amine Harit.

W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Andrejowi Kramariciowi z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Schalke 04.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom TSG Hoffenheim: Mijatowi Gaćinoviciowi w 50. i Christophowi Baumgartnerowi w 52. minucie.

W 57. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Matthew Hoppe ze Schalke 04. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Amine Harit.

W 61. minucie za Diadiego Samassekou wszedł Kasim Nuhu. Trener TSG Hoffenheim wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sargisa Adamyana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ishak Belfodil.

Niedługo później Matthew Hoppe wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Czeladników”, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie spotkania. Asystę przy golu po raz trzeci zanotował Amine Harit.

Chwilę później trener Schalke 04 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Benito Raman, a murawę opuścił Alessandro Schöpf. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Markowi Uthowi, zawodnikowi gospodarzy. W 73. minucie w jedenastce ”Czeladników” doszło do zmiany. Bastian Oczipka wszedł za Marka Utha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Schalke 04 w 79. minucie spotkania, gdy Amine Harit zdobył czwartą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Bastian Oczipka.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Schalke 04: Ahmed Kutucu, Malick Thiaw, a na ich miejsce weszli Amine Harit, Matthew Hoppe. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Melayro Bogarde13′
23′ Ozan Muhammed Kabak
Stefan Posch
Matija Nastasić
Kevin Vogt
Sead Kolaszinać
Christoph Baumgartner52′
68′ Alessandro Schöpf
Mijat Gaćinović50′
Benjamin Stambouli
Ihlas Bebou
 79′ 88′ Amine Harit
Andrej Kramarić43′
Suat Serdar
Marco John
 42′, 57′, 63′ 88′ Matthew Hoppe
Diadie Samassekou61′
71′ 73′ Mark Uth
Ishak Belfodil61′
Frederik Roennow
Philipp Pentke
Hamza Mendyl
Alfons Amade
73′ Bastian Oczipka
Joshua Brenet
88′ Malick Thiaw
Kasim Adams Nuhu61′
Can Bozdogan
Max Geschwill
Levent Mercan
Sargis Adamyan61′
88′ Ahmed Kutucu
Maximilian Beier
68′ Benito Raman
Jacob Bruun Larsen

Moanes Dabour

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Schalke 04 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.