• 5 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 0-4 (0-2). Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi

20 lutego na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i Borussii Dortmund. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 4-0.

Raphaël Guerreiro 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 97 starć drużyna Borussii Dortmund wygrała 35 razy i zanotowała 32 porażki oraz 30 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matthewowi Hoppemu z zespołu gospodarzy (”Czeladnicy”). Była to 14. minuta pojedynku.

Niestety w 32. minucie meczu Ralf Faehrmann bramkarz ”Czeladników” z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Michaela Langera - rezerwowego bramkarza drużyny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 42. minucie spotkania, gdy Jadon Sancho strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Borussii Dortmund, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jadon Sancho.

Na drugą połowę zespół ”Czeladników” wyszedł w zmienionym składzie, za Williama, Nassima Boujellaba weszli Omar Mascarell, Alessandro Schöpf.

Niedługo później Raphaël Guerreiro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, strzelając kolejnego gola w 60. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Marco Reus.

Chwilę później trener Borussii Dortmund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Jude Bellingham, a murawę opuścił Julian Brandt. Między 63. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie za Matthewa Hoppego wszedł Benito Raman.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Erling Haaland z Borussii Dortmund. Asystę przy golu zaliczył Jude Bellingham.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Harit
32′ Ralf Faehrmann
Mats Hummels
66′ Sead Kolaszinać
Raphaël Guerreiro  60′
Suat Serdar
Thomas Delaney83′
46′ Nassim Boujellab
Jadon Sancho  42′
Benjamin Stambouli
Julian Brandt61′
46′ William de Asevedo Furtado
Mahmoud Dahoud64′ 80′
14′ 66′ Matthew Hoppe
Marco Reus80′
Amine Harit
Erling Haaland  45′, 79′
32′ Michael Langer
Thomas Meunier83′
46′ Omar Mascarell González
Felix Passlack
Levent Mercan
Giovanni Alejandro Reyna80′
46′ Alessandro Schöpf
Youssoufa Moukoko83′
66′ Benito Raman
Steffen Tigges

Drużyna Borussii Dortmund była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Borussii Dortmund w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.