• 5 .Borussia Dortmund (52 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (47 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (43 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (43 pkt.)

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1. FSV Mainz 05 0-0. Liga niemiecka - 24. kolejka Bundesligi

5 marca na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się mecz 24. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i FSV Mainz 05. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

24. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-03-05 20:30 | Stadion: VELTINS-Arena | Arbiter: Felix Brych
Schalke 04 Gelsenkirchen
1. FSV Mainz 05
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół FSV Mainz 05 zajmował 17., natomiast drużyna Schalke 04 (”Czeladnicy”) - 18. miejsce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka ”Czeladników” wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Seadowi Kolaszinaciowi z drużyny gospodarzy. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Schalke 04 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cana Bozdogana wszedł Benjamin Stambouli. A trener FSV Mainz 05 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana-Paula Boëtiusa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Danny Latza.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FSV Mainz 05: Stefanowi Bellowi w 47. i Ádámowi Szalaiemu w 50. minucie. W 61. minucie za Matthewa Hoppego wszedł Jan Schuler. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Omar Mascarell, piłkarz Schalke 04.

W doliczonej trzeciej minucie meczu w jedenastce Schalke 04 doszło do zmiany. Bastian Oczipka wszedł za Benita Ramana.

Danny Latza46′
9′ 78′ Sead Kolaszinać
Philipp Mwene
46′ Can Bozdogan
Dominik Kohr
61′ Matthew Hoppe
Jonathan Michael Burkardt89′
90′ Benito Raman
Ádám Szalai50′ 74′
Michael Langer
Finn Gilbert Dahmen
90′ Bastian Oczipka
Daniel Brosinski80′
46′ Benjamin Stambouli
Alexander Hack
Florian Flick
Jean-Paul Boëtius46′
Amine Harit
Pierre Kunde Malong
78′ 84′ Omar Mascarell González
Levin Mete Öztunali
Levent Mercan
Kevin Stöger89′
Alessandro Schöpf
Robert Nesta Glatzel74′
61′ Jan Luca Schuler
Robin Quaison89′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna FSV Mainz 05 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.