• 5 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1. FC Koeln 1-2 (0-1). Liga niemiecka - 17. kolejka Bundesligi

W starciu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 20 stycznia, jedenastka Schalke 04 przegrała z FC Koeln 1-2 (0-1). Mecz odbył się na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen.

J. Thielmann 90'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 18. i 16. zespół Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 84 spotkania jedenastka FC Koeln wygrała 36 razy i zanotowała 26 porażek oraz 22 remisy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Koeln nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 31. minucie Rafael Czichos dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Dominick Drexler.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Koeln.

Drugą połowę zespół FC Koeln rozpoczął w zmienionym składzie, za Rafaela Czichosa wszedł Noah Katterbach. W 49. minucie kartkę dostał Benjamin Stambouli z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Matthew Hoppe. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 71. minucie Matija Nastasić zastąpił Omara Mascarella. Po chwili trener FC Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Salih Özcan, a murawę opuścił Jonas Hector. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze FC Koeln: Toluwalase Arokodare, Jan Thielmann, a na ich miejsce weszli Dominick Drexler, Ondrej Duda.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 89. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nassimowi Boujellabowi i Jannesowi-Kilianowi Hornowi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Koeln w 90. minucie spotkania, gdy Jan Thielmann zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Elvis Rexhbecaj.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Rafael Czichos  31′ 46′
71′ Matija Nastasić
Sebastiaan Bornauw
72′ Sead Kolaszinać
Kingsley Ehizibue72′
49′ Benjamin Stambouli
Jonas Hector81′
72′ Benito Raman
Ellyes Skhiri
 57′ Matthew Hoppe
Ondrej Duda88′
Frederik Roennow
Ron-Robert Zieler
Hamza Mendyl
Ismail Jakobs
72′ Bastian Oczipka
Noah Katterbach46′
Malick Thiaw
Benno Schmitz
72′ 89′ Nassim Boujellab
Salih Özcan81′
Can Bozdogan
Elvis Rexhbecaj72′
71′ Omar Mascarell González
Jan Thielmann88′  90′
Levent Mercan
Toluwalase Emmanuel Arokodare88′
Ahmed Kutucu
Anthony Modeste

Przewaga jedenastki ”Czeladników” w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Koeln w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.