• 6 .DSC Arminia Bielefeld (4 pkt.)
  • 7 .Bayern Monachium (3 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (3 pkt.)

Schalke 04 - Borussia M'gladbach 2-0 w 18. kolejce Bundesligi

W pierwszym meczu po przewie Schalke pokonało Borussię Moenchengladbach 2-0. Gospodarze dobili rywali w drugiej połowie, a ozdobą meczu było trafienie Suata Serdara.

Przed spotkaniem Schalke z Borussią Moenchengladbach, gospodarze dzisiejszego spotkania opublikowali za pomocą mediów społecznościowych prowokujący filmik, który pokazywał "przygotowania" na przyjęcie piłkarzy Borussii, którzy w Niemczech mają przezwisko "Źrebaki".

Krótki filmik przedstawił transformację szatni drużyny gości w stajnię i obarczony podpisem, że wszystko zostało już przygotowane. Wpis pewnie byłby często wypominany działaczom i kibicom klubu, gdyby Schalke przegrało spotkanie, lecz tym razem wszystko powiodło się zgodnie z planem.

Drużyna z Zagłębia Ruhry przeważała i jako pierwsza wyszła na prowadzenie, choć trafić do siatki udało im się dopiero w drugiej połowie. Michael Gregoritsch zagrał do Suata Serdara, a ten precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Yanna Sommera.

Podopieczni Davida Wagnera poszli za ciosem i już po chwili podwyższyli wynik spotkania. W 58. minucie Benito Raman otrzymał bardzo dobre podanie z głębi boiska i ruszył w pole karne. Belg przytomnie zagrał piłkę do Gregoritscha, a Niemiec do asysty dołożył trafienie. Otrzymał bardzo dobre podanie i nie pozostało mu nic innego jak dopełnić formalności.

Yann Sommer
76′ Ozan Muhammed Kabak
Matthias Ginter
19′ Jonjoe Kenny
Tony Jantschke81′ 85′
Matija Nastasić
Stefan Lainer31′
Bastian Oczipka
Oscar Wendt
 58′ 90′ Michael Gregoritsch
Jonas Hofmann
Daniel Caligiuri
Denis Zakaria
Omar Mascarell González
Marcus Thuram51′
79′ Alessandro Schöpf
Breel Donald Embolo72′
 48′ 75′ Suat Serdar
Alassane Plea
69′ Benito Raman
Christoph Kramer
75′ Nassim Boujellab
Florian Neuhaus59′
Levent Mercan
Lars Stindl72′ 90′
90′ Guido Burgstaller