• 6 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Schalke 04 - Borussia 0-3 (0-1). Liga niemiecka - 26. kolejka Bundesligi

20 marca na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się pojedynek 26. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i Borussii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Borussii 3-0.

F. Rønnow 72' (samob.)

Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 93 mecze zespół Borussii wygrał 39 razy i zanotował 27 porażek oraz 27 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie kartkę dostał Ramy Bensebaini z Borussii.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Lars Stindl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii, strzelając gola w 15. minucie starcia. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się ”Czeladnikom” w tym sezonie, pojawił się Bastian Oczipka, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 20. minucie Williama. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 22. minucie sędzia ukarał kartką Omara Mascarella, zawodnika gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Borussii.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Lars Stindl z zespołu gości. Była to 54. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 63. minucie spotkania, gdy Stefan Lainer zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jonas Hofmann.

W 64. minucie Benito Raman został zmieniony przez Amine Harita.

W 72. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Schalke 04 Frederik Roennow. W 76. minucie w drużynie ”Czeladników” doszło do zmiany. Klaas-Jan Huntelaar wszedł za Matthewa Hoppego.

Chwilę później trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Valentino Lazaro, a murawę opuścił Marcus Thuram. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Hoppe
72′ (samob.) Frederik Roennow
Nico Elvedi
20′ William de Asevedo Furtado
Marcus Lilian Thuram-Ulien77′
22′ Omar Mascarell González
Florian Christian Neuhaus89′
64′ Benito Raman
Lars Stindl  15′ 54′ 83′
76′ Matthew Hoppe
Alassane Alexandre Pléa
Michael Langer
Tobias Sippel
20′ Bastian Oczipka
Louis Jordan Beyer89′
Mehmet-Can Aydin
Tony Jantschke
Can Bozdoğan
Oscar Wendt
64′ Amine Harit
Breel Donald Embolo83′
76′ Klaas-Jan Huntelaar
Patrick Herrmann

Zespół Borussii był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Schalke 04 obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Schalke 04 wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.