• 6 .VfL Wolfsburg (42 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (39 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (38 pkt.)

Schalke 04 - Bayern Monachium 0-3. Robert Lewandowski z hat-trickiem

Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka i poprowadził Bayern Monachium do wyjazdowego zwycięstwa z Schalke 3-0. Polski napastnik po dwóch kolejkach Bundesligi ma już na koncie pięć goli!

Bundesliga - wyniki, strzelcy, składy, terminarz i tabela

Nie minęły trzy minuty, a obok pola karnego gospodarzy faulowany był Serge Gnabry. Joshua Kimmich dośrodkował do Lewandowskiego, jednak strzał polskiego napastnika obronił dobrze ustawiony w bramce Alexander Nuebel.

"Lewy" znów dał znać o sobie w 17. minucie. Kimmich dośrodkował z rzutu rożnego, a najlepszy snajper ostatnich dwóch sezonów Bundesligi mocno uderzył piłkę głową, jednak bramkarz zaimponował refleksem.

Po chwili Jonjoe Kenny sfaulował w polu karnym Kingsleya Comana i sędzia nie miał żadnych wątpliwości: rzut karny! Lewandowski wykonał go w swoim stylu. Zwolnił tuż przed strzałem, bramkarz ruszył w lewą stronę, a Polak kopnął piłkę w przeciwną stronę.

W 31. minucie Thomas Mueller próbował zamknąć dośrodkowanie, jednak piłka trafiła w boczną siatkę.

Pięć minut później Guido Burgstaller strzelił z dystansu, jednak Manuel Neuer nie miał problemów z interwencją.

Bayern miał przewagę, ale w końcówce pierwszej części coraz odważniej zaczęli atakować piłkarze Schalke. Nie wypracowali jednak czystej sytuacji strzeleckiej. Dobrą okazję miał po przeciwnej stronie boiska Corentin Tolisso, ale spudłował.

W 50. minucie Bayern miał rzut wolny z ok. 25 metrów. "Lewy" idealnie przymierzył i piłka wpadła w okienko bramki Schalke. Cudowny gol!

Około 55. minuty gospodarze dwukrotnie domagali się od sędziego podyktowania rzutu karnego. Najpierw za faul, a po chwili za zagranie Muellera ręką, ale niczego nie wskórali.

W 57. minucie trener Bayernu Niko Kovacz zdecydował się na podwójną zmianę i na boisku pojawili się pozyskani ostatnio - Philippe Coutinho i Ivan Periszić.

Piłkarze Schalke zerwali się do ataków i w krótkim czasie wypracowali kilka dobrych okazji. Najbliżej zdobycia gola byli Daniel Caligiuri (strzelił z wolnego z 18 metrów, ale piłka po rykoszecie wyleciała na rzut rożny) oraz Matija Nastasić (futbolówka poszybowała nad poprzeczką).

Bayern skontrował w 75. minucie. Piłkę na prawym skrzydle dostał Coman, szarpnął w okolice pola karnego, dograł do "Lewego", a Polak kapitalnym przyjęciem piłki zwiódł obrońcę i strzelił nie do obrony. Hat-trick! To już piąty jego gol w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy.

Benjamin Pavard
86′ Amine Harit
Niklas Süle
Daniel Caligiuri
Serge Gnabry57′
59′ Omar Mascarell González
Kingsley Coman
Weston McKennie
Corentin Tolisso
Guido Burgstaller
Robert Lewandowski  20′ (k.), 50′, 75′
51′ Benito Raman
Thomas Mueller57′
Marcus Schubert
Sven Ulreich
59′ Salif Sané
Philippe Coutinho57′
86′ Münir Levent Mercan