• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

SC Paderborn 07 - Borussia Dortmund 1-6 w meczu 29. kolejki Bundesligi

W drugim niedzielnym spotkaniu Bundesligi Borussia Dortmund rozgromiła Paderborn 6-1. Piłkarze Luciena Favre'a wykorzystali większość sytuacji, które sobie stworzyli i w efektownym stylu pokonali rywali. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund pomimo braku Erlinga Haalanda pewnie poradziła sobie w starciu z Paderborn i rozgromiła niżej notowanego rywala. Na szpicy "BVB" zamiast Norwega pojawił się Thorgan Hazard i udało mu się trafić do bramki

W pierwszych minutach spotkania do ataku ruszyli jednak gospodarze. Christopher Antwi-Adjej popędził w kierunku bramki Borussii i zdecydował się na strzał. Futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Piłkarze "BVB" spróbowali odpowiedzieć już po chwili. Piszczek posłał bardzo dobrą piłkę do Thorgana Hazarda. Belg znalazł się w korzystnej sytuacji i momentalnie uderzył, lecz pewnie interweniował Leopold Zingerle.

Podopieczni Luciena Favre'a bardzo niemrawo rozpędzali się, ale jak już zaczynali atakować to bardzo szybko robiło się groźnie pod bramką rywali. W 26. minucie Jadon Sancho rozpoczął akcję Borussii i zagrał do Juliana Brandta.

Roman Buerki
83′ Christopher Antwi-Adjej
Manuel Obafemi Akanji
60′ Jamilu Collins
Raphaël Guerreiro80′
 72′ (k.) Uwe Hünemeier
Achraf Hakimi Mouh  85′ 87′
Sebastian Schonlau
Mats Hummels76′
Christian Strohdiek
Łukasz Piszczek
82′ Mohamed Dräger
Emre Can71′ 87′
74′ Gerrit Holtmann
Thomas Delaney69′
83′ Sebastian Vasiliadis
Jadon Sancho  57′, 74′, 90′ 58′
66′ Streli Mamba
Thorgan Hazard  54′
66′ Dennis Srbeny
Mateu Jaume Morey Bauzà87′
66′ Sven Michel
Marcel Schmelzer80′  89′
74′ Kai Pröger
Chris Führich
83′ Abdelhamid Sabiri
Mario Goetze
66′ Ben Zolinski
Tobias Raschl
83′ Dennis Jastrzembski
Giovanni Alejandro Reyna80′
Marlon Ritter
Axel Witsel69′

Niemiec wycofał piłkę, ta trafiła do Raphaela Guerreiro, który bez zastanowienia oddał strzał. Portugalczyk nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Z każdą kolejną minutą, zawodnicy Borussii przeważali coraz bardziej.

Dowiedz się więcej na temat: Bundesliga | Borussia Dortmund | SC Paderborn 07 | Łukasz Piszczek