• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

SC Paderborn 07 - Borussia Dortmund 1-6 w meczu 29. kolejki Bundesligi

W drugim niedzielnym spotkaniu Bundesligi Borussia Dortmund rozgromiła Paderborn 6-1. Piłkarze Luciena Favre'a wykorzystali większość sytuacji, które sobie stworzyli i w efektownym stylu pokonali rywali. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund pomimo braku Erlinga Haalanda pewnie poradziła sobie w starciu z Paderborn i rozgromiła niżej notowanego rywala. Na szpicy "BVB" zamiast Norwega pojawił się Thorgan Hazard i udało mu się trafić do bramki

W pierwszych minutach spotkania do ataku ruszyli jednak gospodarze. Christopher Antwi-Adjej popędził w kierunku bramki Borussii i zdecydował się na strzał. Futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Piłkarze "BVB" spróbowali odpowiedzieć już po chwili. Piszczek posłał bardzo dobrą piłkę do Thorgana Hazarda. Belg znalazł się w korzystnej sytuacji i momentalnie uderzył, lecz pewnie interweniował Leopold Zingerle.

Podopieczni Luciena Favre'a bardzo niemrawo rozpędzali się, ale jak już zaczynali atakować to bardzo szybko robiło się groźnie pod bramką rywali. W 26. minucie Jadon Sancho rozpoczął akcję Borussii i zagrał do Juliana Brandta.

Roman Buerki
60′ Jamilu Collins
Manuel Obafemi Akanji
 72′ (k.) Uwe Hünemeier
Raphaël Guerreiro80′
Sebastian Schonlau
Achraf Hakimi Mouh  85′ 87′
Christian Strohdiek
Mats Hummels76′
83′ Christopher Antwi-Adjej
Łukasz Piszczek
82′ Mohamed Dräger
Thorgan Hazard  54′
74′ Gerrit Holtmann
Julian Brandt80′
83′ Sebastian Vasiliadis
Emre Can71′ 87′
66′ Streli Mamba
Thomas Delaney69′
66′ Dennis Srbeny
Mateu Jaume Morey Bauzà87′
83′ Dennis Jastrzembski
Marcel Schmelzer80′  89′
74′ Kai Pröger
Chris Führich
83′ Abdelhamid Sabiri
Mario Goetze
66′ Ben Zolinski
Tobias Raschl
66′ Sven Michel
Giovanni Alejandro Reyna80′
Marlon Ritter
Axel Witsel69′

Niemiec wycofał piłkę, ta trafiła do Raphaela Guerreiro, który bez zastanowienia oddał strzał. Portugalczyk nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Z każdą kolejną minutą, zawodnicy Borussii przeważali coraz bardziej.

Goście byli jednak bardzo nieskuteczni i nie zdołali zdobyć bramki w pierwszej połowie. Tuż przed gwizdkiem sędziego Brandt uderzał z narożnika pola karnego i... posłał piłkę w trybuny.

Druga połowa mogła się o wiele lepiej rozpocząć dla graczy gości. Po zamieszaniu w polu karnym, futbolówka trafiła do Achrafa Hakimiego. Marokańczyk pokusił się o uderzenie, a świetną interwencją popisał się Zingerle i odbił piłkę nogą.

Borussia wrzuciła na wyższy bieg i kilka chwil później Sancho popędził prawą flanką. Ofensywny gracz "BVB" zagrał wzdłuż linii bramkowej, a strzał oddał Hazard. Piłka nie trafiła celu.

Zmasowane ataki klubu z Zagłębia Ruhry w końcu przyniosły efekt. Emre Can zagrał futbolówkę w pole karne, tę pechowo pod nogi Hazarda trącił bramkarz Paderborn, a zawodnik Borussii dopełnił formalności i umieścił piłkę w siatce.

Podopieczni Favre'a poszli za ciosem i po chwili udało im się podwyższyć prowadzenie. Brandt otrzymał podanie z głębi boiska i momentalnie podał do Sancho. Anglik z najbliższej odległości trafił do bramki.

Paderborn nie stwarzało sobie zbyt wiele sytuacji w tym meczu. Jedną z lepszych gracze gospodarzy skonstruowali po stałym fragmencie gry. Piłka znalazła się nawet w siatce, jednak bramka nie została uznana z powodu spalonego strzelca - Dennisa Srbenego.

Stałe fragmenty okazały się główną bronią Paderborn. Chwilę potem Can zatrzymał ręką futbolówkę we własnym polu karnym, a sędzia bez zawahania wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Uwe Huenemeier i pewnie pokonał Romana Buerkiego.

Piłkarze "BVB" nie dali się jednak zepchnąć do defensywy. Momentalnie popędzili w stronę bramki gospodarzy i zdobyli kolejnego gola. Hazard zagrał do Sancho, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Goście dołożyli jeszcze jedno trafienie w końcówce spotkania. Marcel Schmelzer, który pojawił się niedawno na boisku, dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Hakimiego. Wypożyczony z Realu Madryt zawodnik, z zimną krwią pokonał Zingerle.

Festiwal strzelecki "BVB" zdawał się nie mieć końca. Już po chwili Schmelzer do asysty dołożył trafienie. Podawał mu Axel Witsel, a Niemiec z najbliżej odległości umieścił piłkę w siatce.

Nie był to koniec ofensywnego popisu graczy Borussii. Także kolejny kontratak skutkował bramką. Mateu Morey popędził w stronę bramki Paderborn i wystawił futbolówkę do Sancho, który pokonał bramkarza i skompletował tym samym hattricka.