• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

SC Freiburg - VfB Stuttgart 1893 2-1 (2-1). Liga niemiecka - 18. kolejka Bundesligi

23 stycznia na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim odbył się mecz 18. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami SC Freiburg i VfB Stuttgart. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SC Freiburg 2-1.

S. Wamangituka 7'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół SC Freiburg zajmował dziewiąte, natomiast drużyna VfB Stuttgart - 10. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół VfB Stuttgart wygrał 21 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze VfB Stuttgart otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Silas Wamangituka. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Ermedin Demirović.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół SC Freiburg przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Jeong Woo-Yeong dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 45. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Na drugą połowę jedenastka VfB Stuttgart wyszła w zmienionym składzie, za Pascala Stenzla wszedł Konstantinos Mavropanos. A trener SC Freiburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Hölera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vincenzo Grifo.

W 60. minucie za Janika Haberera wszedł Yannik Keitel. Chwilę później trener VfB Stuttgart postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Mateo Klimowicz, a murawę opuścił Gonzalo Castro. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom SC Freiburg: Yannikowi Keitlowi w 66. i Jonathanowi Schmidowi w 74. minucie.

Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze SC Freiburg: Jonathan Schmid, Jeong Woo-Yeong, Ermedin Demirović, na ich miejsce weszli: Lukas Kübler, Guus Til, Nils Petersen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Didaviego, Waldemara Antona, Tanguy'ego Coulibaly'ego zajęli: Sasa Kalajdzic, Phillipp Klement, Erik Thommy.

Waldemar Anton84′
60′ Janik Haberer
Tanguy Coulibaly84′
74′ 75′ Jonathan Schmid
Wataru Endo
Christian Guenter
Gonzalo Castro Randon62′
Nicolas Höfler
Daniel Didavi68′
 37′ 80′ Woo-Yeong Jeong
Orel Mangala
 14′ 80′ Ermedin Demirović
Silas Wamangituka  7′
60′ Vincenzo Grifo
Nicolás Iván González 45′ (k.)
Benjamin Uphoff
Fabian Bredlow
Dominique Heintz
Atakan Karazor
75′ Lukas Kübler
Konstantinos Mavropanos46′
Amir Abrashi
Naouirou Ahamada
60′ 66′ Yannik Keitel
Phillipp Klement84′
Lino Tempelmann
Mateo Klimowicz62′
80′ Guus Til
Roberto Massimo
60′ Lucas Höler
Erik Thommy84′
80′ Nils Petersen
Sasa Kalajdzic68′

Arbiter nie ukarał zawodników VfB Stuttgart żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.