• 5 .Borussia Dortmund (55 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (50 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

SC Freiburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 4-0 (2-0). Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi

17 kwietnia na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim odbyło się spotkanie 29. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami SC Freiburg i Schalke 04. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SC Freiburg 4-0.

C. Günter 50',74'

Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 meczów zespół Schalke 04 wygrał 16 razy i zanotował tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Höler. Asystę przy golu zanotował Baptiste Santamaría.

W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Baptiste'a Santamaríę ze SC Freiburg, a w 21. minucie Klaasa-Jana Huntelaara z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg w 22. minucie spotkania, gdy Roland Sallai zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 29. minucie kartkę obejrzał Dominique Heintz z SC Freiburg. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Christian Guenter wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Freiburg, strzelając kolejnego gola w 50. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Rolanda Sallaiego.

W 56. minucie w zespole Schalke 04 doszło do zmiany. Mark Uth wszedł za Cana Bozdogana. W tej samej minucie Suat Serdar został zmieniony przez Shkodrana Mustafiego. W 60. minucie Baptiste Santamaría został zmieniony przez Yannika Keitla, co miało wzmocnić jedenastkę SC Freiburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Beckera na Salifa Sanégo.

W 74. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Christian Guenter ze SC Freiburg. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Roland Sallai.

Kibice SC Freiburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nilsa Petersena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ermedin Demirović. Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy SC Freiburg: Roland Sallai, Lucas Höler, Jonathan Schmid, na ich miejsce weszli: Kwon Chang-Hoon, Jeong Woo-Yeong, Lukas Kübler. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Amine Harit, Klaasa-Jana Huntelaara zajęli: Matthew Hoppe, Gonçalo Paciência. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Timo Becker68′
29′ Dominique Heintz
Malick Thiaw
Keven Schlotterbeck
Benjamin Stambouli
9′ 60′ Baptiste Santamaría
Mehmet-Can Aydin
79′ Jonathan Schmid
Suat Serdar56′
 50′, 74′ Christian Guenter
Can Bozdogan56′
Nicolas Höfler
Sead Kolaszinać
 22′ (k.) 77′ Roland Sallai
Omar Mascarell González
77′ Ermedin Demirović
Klaas-Jan Huntelaar21′ 86′
 7′ 77′ Lucas Höler
Amine Harit86′
Benjamin Uphoff
Frederik Roennow
Manuel Gulde
William de Asevedo Furtado
79′ Lukas Kübler
Shkodran Mustafi56′
Vincenzo Grifo
Bastian Oczipka
Janik Haberer
Salif Sané68′
77′ Woo-Yeong Jeong
Kerim Çalhanoğlu
60′ Yannik Keitel
Matthew Hoppe86′
77′ Chang-Hoon Kwon
Gonçalo Mendes Paciencia86′
77′ Nils Petersen
Mark Uth56′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.