• 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (13 pkt.)

SC Freiburg - FC Augsburg 3-0 (3-0). Liga niemiecka - 6. kolejka Bundesligi

W meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 26 września, jedenastka SC Freiburg zwyciężyła z FC Augsburg 3-0 (3-0). Mecz na Dreisamstadion we Fryburgu Bryzgowijskim obejrzało 14 400 widzów.

6. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-09-26 17:30 | Stadion: Dreisamstadion | Widzów: 14400 | Arbiter: Daniel Schlager
V. Grifo 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna SC Freiburg wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg w szóstej minucie spotkania, gdy Lukas Kübler zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SC Freiburg, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lucas Höler. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Maximilian Eggestein.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg w 33. minucie spotkania, gdy Vincenzo Grifo strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Augsburg wyszedł w zmienionym składzie, za André Hahna, Raphaela Frambergera weszli Andi Zeqiri, Carlos Gruezo. W 61. minucie Nicolas Höfler został zmieniony przez Yannika Keitla.

Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze SC Freiburg: Lucas Höler, Jeong Woo-Yeong, Manuel Gulde, Maximilian Eggestein, na ich miejsce weszli: Ermedin Demirović, Nils Petersen, Roland Sallai, Janik Haberer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Niederlechnera, Niklasa Dorscha, Rubena Estephana zajęli: Fredrik Jensen, Arne Maier, Sergio Córdova. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jeffreyowi Gouweleeuwowi z jedenastki gości. Była to 73. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Rafał Gikiewicz
71′ Manuel Gulde
Robert Gumny
Nico Schlotterbeck
Reece Oxford
Philipp Lienhart
Jeffrey Gouweleeuw73′
86′ Maximilian Eggestein
Raphael Framberger46′
 6′ Lukas Kübler
André Hahn46′
Christian Guenter
Daniel Caligiuri
61′ Nicolas Höfler
Mads Pedersen
71′ Woo-Yeong Jeong
Niklas Bernd Dorsch72′
 25′ 71′ Lucas Höler
Florian Niederlechner72′
 33′ (k.) Vincenzo Grifo
Ruben Estephan Vargas Martínez88′
Benjamin Uphoff
Tomasz Koubek
Keven Schlotterbeck
Frederik Franck Winther
86′ Janik Haberer
Carlos Gruezo46′
61′ Yannik Keitel
Hans Fredrik Jensen72′
71′ Roland Sallai
Arne Maier72′
71′ Ermedin Demirović
Tobias Strobl
71′ Nils Petersen
Sergio Duvan Córdova Lezama88′
Kevin Schade
Michael Gregoritsch
Noah Weißhaupt
Andi Avdi Zeqiri46′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Augsburg przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.