• 5 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (26 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (26 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (25 pkt.)

SC Freiburg - Borussia VfL Moenchengladbach 2-2 (1-1). Liga niemiecka - 10. kolejka Bundesligi

5 grudnia na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim odbyło się starcie 10. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami SC Freiburg i Borussii. Mecz zakończył się remisem 2-2.

A. Plea 50'

Jedenastka SC Freiburg przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna SC Freiburg wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Borussii próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Borussii otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Breel Embolo. Przy strzeleniu gola pomógł Lars Stindl.

W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Kevenowi Schlotterbeckowi z SC Freiburg.

Zawodnicy SC Freiburg nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 32. minucie gola wyrównującego strzelił Philipp Lienhart. W zdobyciu bramki pomógł Baptiste Santamaría.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Florian Neuhaus, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po przerwie drużyna SC Freiburg trafiła do bramki rywala. W 49. minucie Vincenzo Grifo dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego.

Jedenastka gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ drużyna Borussii doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Alassane Plea. Bramka padła po podaniu Floriana Neuhausa.

W 53. minucie Denis Zakaria został zastąpiony przez László Benesa. W 64. minucie w jedenastce Borussii doszło do zmiany. Valentino Lazaro wszedł za Stefana Lainera. Trener Borussii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Hannesa Wolfa i na pole gry wprowadził napastnika Marcusa Thurama, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Alassane Plea z drużyny gości. Była to 76. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Yann Sommer
 32′ Philipp Lienhart
Stefan Lainer64′
Manuel Gulde
Matthias Ginter
25′ Keven Schlotterbeck
Alassane Plea  50′ 76′ 79′
74′ Lucas Höler
Florian Neuhaus45′
74′ Ermedin Demirović
Lars Stindl
 49′ (k.) 83′ Vincenzo Grifo
Andreas Poulsen
74′ Roland Sallai
László Benes53′
Lino Tempelmann
Valentino Lazaro64′
83′ Guus Til
Patrick Herrmann79′
74′ Nils Petersen
Marcus Thuram64′
Kevin Schade
Ibrahima Traoré

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół SC Freiburg w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.