SC Freiburg - Borussia Dortmund 1-3 (1-0). Liga - 2. kolejka

W spotkaniu 2. kolejki Bundesligi, które rozegrane zostało 12 sierpnia, jedenastka SC Freiburg przegrała z Borussią Dortmund 1-3 (1-0). Pojedynek odbył się na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim.

W  spotkaniu 2. kolejki  Bundesligi, które rozegrane zostało 12 sierpnia, jedenastka SC Freiburg przegrała  z Borussią Dortmund  1-3 (1-0). Pojedynek odbył się na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Borussii Dortmund wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Thomasowi Meunierowi z Borussii Dortmund. Była to 33. minuta meczu.

Michael Gregoritsch wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Freiburg , strzelając gola w 35. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SC Freiburg.

Na drugą połowę jedenastka Borussii Dortmund wyszła w zmienionym składzie, za Thomasa Meuniera wszedł Marius Wolf. W 60. minucie kartkę dostał Jude Bellingham, piłkarz Borussii Dortmund.

W 64. minucie Thorgan Hazard został zastąpiony przez Jamiego Bynoego-Gittensa. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Nico Schlotterbeck z zespołu Borussii Dortmund. W 70. minucie Donyell Malen został zmieniony przez Youssoufę Moukoko, co miało wzmocnić drużynę Borussii Dortmund. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Gregoritscha na Nilsa Petersena.

W 76. minucie w jedenastce Borussii Dortmund doszło do zmiany. Julian Brandt wszedł za Mahmouda Dahouda.

Zawodnicy Borussii Dortmund w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił Jamie Bynoe-Gittens. Asystę przy bramce zaliczył Youssoufa Moukoko.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Borussii Dortmund przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Youssoufa Moukoko dał prowadzenie swojej drużynie.

W następstwie utraty bramki trener SC Freiburg postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Ritsu Doana i na pole gry wprowadził napastnika Daniela-Kofiego Kiereha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie SC Freiburg doszło do zmiany. Noah Weisshaupt wszedł za Vincenza Grifa. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Daniel-Kofi Kiereh z SC Freiburg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w 88. minucie spotkania, gdy Marius Wolf strzelił trzeciego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Zawodnicy SC Freiburg obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół SC Freiburg w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Borussii Dortmund w drugiej połowie dokonała czterech zmian.