• 6 .VfL Wolfsburg (29 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)

SC Freiburg - 1. FC Koeln 5-0 (2-0). Liga niemiecka - 15. kolejka Bundesligi

9 stycznia na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim odbyło się spotkanie 15. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami SC Freiburg i FC Koeln. Starcie zakończyło się zwycięstwem SC Freiburg 5-0.

L. Höler 79'

Jedenastka FC Koeln przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna FC Koeln wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Ermedin Demirović wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Freiburg , zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka SC Freiburg, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Nicolas Höfler.

Na drugą połowę zespół FC Koeln wyszedł w zmienionym składzie, za Ondreja Dudę, Saliha Özcana weszli Jan Thielmann, Elvis Rexhbecaj. W 57. minucie za Jorge Merégo wszedł Jannes-Kilian Horn.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Roland Sallai. Przy strzeleniu gola pomagał Ermedin Demirović.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SC Freiburg doszło do zmiany. Lucas Höler wszedł za Rolanda Sallaiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg w 69. minucie spotkania, gdy Philipp Lienhart zdobył czwartą bramkę. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Ermedin Demirović.

Chwilę później trener FC Koeln postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Anthony'ego Modeste'a. Na boisko wszedł Toluwalase Arokodare, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. A trener SC Freiburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeong Woo-Yeonga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vincenzo Grifo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Nils Petersen, Lino Tempelmann, a na ich miejsce weszli Ermedin Demirović, Lukas Kübler.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Freiburg w 79. minucie spotkania, gdy Lucas Höler strzelił piątego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Christiana Guentera.

W 80. minucie Manuel Gulde został zmieniony przez Dominique'a Heintza, co miało wzmocnić zespół SC Freiburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismaila Jakobsa na Rafaela Czichosa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Timo Horn
75′ Lukas Kübler
Benno Schmitz
 69′ Philipp Lienhart
Jorge Meré Pérez57′
80′ Manuel Gulde
Sebastiaan Bornauw
Christian Guenter
Jonas Hector
 39′ Nicolas Höfler
Salih Özcan46′
 59′ 66′ Roland Sallai
Marius Wolf
75′ Vincenzo Grifo
Ismail Jakobs82′
Keven Schlotterbeck
Ellyes Skhiri
Baptiste Santamaría
Ondrej Duda46′
 18′ 75′ Ermedin Demirović
Anthony Modeste70′
Benjamin Uphoff
Ron-Robert Zieler
80′ Dominique Heintz
Rafael Czichos82′
Amir Abrashi
Kingsley Ehizibue
75′ Woo-Yeong Jeong
Jannes-Kilian Horn57′
Yannik Keitel
Noah Katterbach
75′ Lino Tempelmann
Dominick Drexler
Guus Til
Elvis Rexhbecaj46′
66′  79′ Lucas Höler
Jan Thielmann46′
75′ Nils Petersen
Toluwalase Emmanuel Arokodare70′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.