• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Rzucił wyzwanie Lewandowskiemu. Niebywały wyczyn snajpera w Bundeslidze

Patrik Schick został największą gwiazdą pierwszych sobotnich meczów Bundesligi. Snajper Bayeru Leverkusen strzelił cztery gole w wygranym 7-1 meczu z Greuther Fuerth. FC Augsburg z Robertem Gumnym i Rafałem Gikiewiczem w składzie przegrał natomiast 2-3 z VfL Bochum.

Pierwsza połowa meczu FC Augsburg - VfL Bochum bezapelacyjnie należała do gości, którzy objęli prowadzenie w 23. minucie. Do siatki trafił wówczas Sebastian Polter, nie myląc się w sytuacji oko w oko z Gikiewiczem.

Tuż przed przerwą ekipa Augsburga - używając terminologii bokserskiej - przyjęła dwa szybkie i mocne ciosy, po których musiała się mocno zachwiać. Oba zresztą zostały zadane po rzutach rożnych. Najpierw niefrasobliwość obrońców - w tym Gumnego - wykorzystał Gerrit Holtmann, a w doliczonym czasie gry z dubletu cieszył się Polter.

W drugiej odsłonie Augsburg odpowiedział... także po kornerze. Z gola cieszył się Michael Gregoritsch. W końcówce nadzieję na punkt dał gospodarzom Daniel Caligiuri, wykorzystując rzut karny, ale ostatecznie ekipa Polaków musiała przełknąć gorycz porażki.

Wiele działo się także w pozostałych meczach Bundesligi.

Drużyna Greuther Fuerth wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo ligowe. Podopieczni Stefana Leitla nie sprawili sensacji i zostali rozbici przez Bayer Leverkusen 7-1. Gwiazdą tego spotkania był Patrik Schick, który zdobył aż cztery bramki - wszystkie w drugiej połowie. Dzięki temu w klasyfikacji strzelców zmniejszył stratę do Roberta Lewandowskiego do dwóch trafień.

Piłkarze Mainz pokonali VfL Wolfsburg 3-0, Hoffenheim ograło Eintracht Frankfurt 3-2, a jedyny remis (1-1) padł w meczu Arminii Bielefeld z FC Koeln.