• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Robert Lewandowski z urazem mięśniowym. Komunikat Bayernu

Robert Lewandowski nie dokończył dziś meczu Bayernu Monachium z RB Lipsk w Bundeslidze z powodu urazu. Na szczęście nie jest to poważna kontuzja. Komunikat w tej sprawie wydał wieczorem Bayern.

Klub mistrza Niemiec i lidera Bundesligi poinformował o "lekkich problemach mięśniowych" Lewandowskiego.

Polak w 38. minucie wygranego 2-0 meczu z Lipskiem zdobył bramkę, a po chwili zjawił się przy linii bocznej trzymając się za mięsień dwugłowy uda. W 44. minucie Polak opuścił boisko, zastąpiony przez Artura Vidala.

Bayern zapewnił, że uraz Polaka to nic poważnego. - Myślę, że nie jest źle, także dlatego, że dziś został wcześnie zmieniony - powiedział trener Bayernu Jupp Heynckes.

Szkoleniowiec nie chciał ryzykować zdrowiem Polaka na trzy dni przed wyjazdowym meczem Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow - stwierdzono w informacji niemieckiego klubu

Gdy Lewandowski opuszczał boisko, Bayern prowadził 2-0, a rywale grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Williego Orbana. "Lewy" strzelił dziesiątego gola w sezonie Bundesligi.

Wygląda na to, że Polak będzie gotowy na najbliższe starcie Bayernu w Champions League. - Mam nadzieję, że zagra - powiedział Heynckes.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

WS

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Bayern Monachium | reprezentacja Polski