• 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Robert Lewandowski wyprzedził Klausa Allofsa

Robert Lewandowski, zdobywając w sobotę gola dla Borussii Dortmund, prześcignął Klausa Allofsa i jest samodzielnym wiceliderem pod względem najdłuższych serii skuteczności w ekstraklasie Niemiec. Polski piłkarz trafił w swoim jedenastym kolejnym meczu ligowym.

Na liście prowadzi legendarny Gerd Mueller, były napastnik Bayernu Monachium, który w sezonie 1969/70 strzelał gole w 16 kolejnych meczach. Ten sam piłkarz zajmuje również czwarte miejsce, z serią dziewięciu spotkań z sezonu 1968/69.

Klaus Allofs, były napastnik FC Koeln, w 1984 roku trafiał dziesięć razy z rzędu. Lewandowski tydzień temu wyrównał jego wyczyn, a teraz poprawił. Polski napastnik w sobotę strzelił gola w 80. minucie wyjazdowego meczu z Greuther Fuerth (6-1).

Bramkę w tym spotkaniu zdobył także Jakub Błaszczykowski, który dodatkowo zaliczył trzy asysty przy golach dla gości.

Lewandowski w trakcie swojej serii nie wystąpił w dwóch kolejnych meczach Bundesligi (w drugiej połowie lutego) ze względu na czerwoną kartkę. Był nią ukarany w meczu z Hamburgerem SV w 21. kolejce.