Reklama

Reklama

Robert Lewandowski: Thierry Henry był moim idolem

​Robert Lewandowski ujawnił, że w dzieciństwie jego największym idolem był Francuz Thierry Henry. "Zawsze byłem pod wrażeniem jego gry" - przyznał "Lewy".

Bundesliga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Lewandowski jest w obecnym sezonie w znakomitej formie i eksperci nie mają wątpliwości, że Polak jest jednym z najlepszych napastników na świecie.

"Lewy" zajął czwarte miejsce w niedawnym plebiscycie Złota Piłka FIFA. Wyprzedzili go tylko Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Neymar.

Doceniany na całym świecie reprezentant Polski w rozmowie z angielskimi mediami przyznał, że w dzieciństwie jego wielkim idolem był legendarny napastnik m.in. Arsenalu Londyn - Francuz Thierry Henry.

Reklama

"Zawsze próbowałem go naśladować. To był dla mnie wzór. Jego technika i elegancja w grze zawsze robiły na mnie wielkie wrażenie" - powiedział Polak.

Snajper Bayernu Monachium odegrał kluczową rolę w zakończonej awansem Polski do mistrzostw Europy kampanii eliminacyjnej. Zawodnik nie ukrywa, że na francuskich stadionach w lecie "Biało-czerwoni" zagrają z wiarą w sukces.

"Zwycięstwo w Euro 2016? Myślę, że jest za wcześnie. Nasza kadra nikogo się jednak nie boi. To będzie wspaniała impreza. Mam nadzieję, że Polska będzie czarnym koniem turnieju" - nie krył Lewandowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL