Robert Lewandowski dzięki dwóm bramkom w sobotnim meczu z SC Freiburg (5-0) awansował na szóste miejsce na liście najskuteczniejszych strzelców Borussii Dortmund wszech czasów. Polski napastnik w barwach wicemistrza Niemiec w Bundeslidze zdobył już 60 goli.
Liderem rankingu jest Manfred Burgsmueller, który w Dortmundzie grał w latach 1976-83 i w 224 spotkaniach trafił 135 razy. Na podium znajdują się jeszcze obecny dyrektor sportowy klubu Michael Zorc - 131, ale w ciągu 20 lat (1978-98) i aż w 462 występach, oraz Lothar Emmerich - 115 bramek.
Tuż przed Lewandowskim jest Andreas Moeller - 71, a na czwartym miejscu Szwajcar Stephane Chapuisat - 102. Tyle samo goli co polski napastnik, który latem prawdopodobnie zamieni Borussię na Bayern Monachium, ma Reinhold Wosab.
Na 28. pozycji znajduje się kapitan "Biało-czerwonych" Jakub Błaszczykowski. Związany od 2007 roku z BVB pomocnik w 174 meczach strzelił 26 bramek.
Lewandowski, który w barwach Borussii rozegrał 105 spotkań, zrównał się także z najskuteczniejszym do tej pory Polakiem w Bundeslidze - Janem Furtokiem, który w 188 meczach w niemieckiej ekstraklasie zdobył dla Eintrachtu Frankfurt i Hamburger SV 60 bramek.