• 6 .VfL Wolfsburg (26 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (26 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (25 pkt.)

Robert Lewandowski piłkarzem 1. kolejki Bundesligi

Robert Lewandowski od mocnego uderzenia rozpoczął sezon Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski zdobył trzy bramki dla Bayernu i został wybrany przez magazyn "Kicker" piłkarzem kolejki z najwyższą notą - 1.

Bayern z Lewandowskim w składzie rozpoczął rozgrywki w miniony piątek, gromiąc 6-0 Werder Brema. Lewandowski zdobył jedną bramkę przed przerwą, a w drugiej połowie dołożył dwie kolejne.

Monachijczycy już po pierwszej kolejce usadowili się na fotelu lidera rozgrywek, a "Lewy" został wybrany graczem kolejki przez "Kickera".

Król strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi wysoką formę zasygnalizował już tydzień wcześniej, zaliczając hat-tricka w wygranym 5-0 meczu Pucharu Niemiec z Carl-Zeiss Jena.

Jedenastkę pierwszej kolejki Bundesligi w "Kickerze", a także "Bildzie", zdominowali zawodnicy Bayernu z Polakiem na czele.

Oprócz Lewandowskiego "Kicker" wybrał do składu: Javiego Martineza, Philippa Lahma, Xabiego Alonso, Thomasa Muellera i Francka Ribery'ego.

W jedenastce kolejki według "Bilda" pojawili się też Mats Hummels i David Alaba, a zabrakło Martineza i Ribery'ego.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Bayern Monachium | Bundesliga