Reklama

Reklama

Robert Lewandowski o nowym kontrakcie z Bayernem

Robert Lewandowski nie podnieca się rozmowami na temat nowego kontraktu z Bayernem Monachium, uważając, że znajdzie się rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony.

Obecna umowa reprezentanta Polski z mistrzem Niemiec obowiązuje do 2019 roku, ale wydaje się, że niedługo jej warunki zostaną zmienione.

Według doniesień "Bilda" 28-letni napastnik miałby stać się najlepiej opłacanym piłkarzem Bundesligi i związać się z Bawarczykami do 2021. Teraz jest nim Thomas Mueller, kolega klubowy "Lewego", który rocznie otrzymuje 15 milionów euro.

Bayern chciałby zatrzymać Lewandowskiego, którym interesuje się Real Madryt, ale polski napastnik zachowuje spokój.

"Zawsze powtarzałem, że znajdziemy rozwiązanie" - powiedział napastnik Bawarczyków po wygranym meczu z Herthą Berlin 3-0 w czwartej kolejce Bundesligi.

Reklama

"Czuję się dobrze i mam tutaj długi kontrakt. Dla mnie to nie jest główny temat. Nie musimy tego zrobić w ciągu tygodnia albo dwóch. Do całej tej sprawy trzeba podejść spokojnie, aby wybrać to, co jest najlepsze, a to nie jest takie proste, kiedy trwa już sezon i grasz co trzy dni. Dlatego cała sprawa może potrwać dłużej, bo koncentruję się na treningach i meczach" - dodał.

"Lewy" świetnie rozpoczął obecne rozgrywki w barwach Bayernu. W czterech meczach Bundesligi strzelił pięć goli, jedno trafienie dołożył w Lidze Mistrzów, a hat-tricka w Pucharze Niemiec.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Reklama

Reklama

Reklama