Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (43 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (34 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (29 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (28 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

"Robert Lewandowski nie wygląda na sfrustrowanego Złotą Piłką"

Julian Nagelsmann przyznał w przeddzień klasyka Bundesligi z Borussią Dortmund, że Robert Lewandowski nie wygląda na sfrustrowanego faktem, że nie zdobył Złotej Piłki. Trener Bayernu Monachium wyraził nadzieję, że Polak będzie miał jeszcze szansę zostać laureatem plebiscytu "France Football".

Lewandowski w prestiżowym plebiscycie na najlepszego piłkarza świata 2021 roku zajął drugie miejsce, ustępując niewielką liczbą punktów Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu.

- W takiej sytuacji ważne jest, żeby to niepowodzenie szybko zostawić za sobą, ale też czerpać z niego energię, mieć motywację do kolejnych wielkich osiągnięć. I myślę, że tak jest w jego przypadku. Absolutnie nie wygląda na sfrustrowanego, choć był tak blisko celu, ale się nie udało. Myślę, że gdyby miał 85 lat, to bolałoby go to bardziej - powiedział Nagelsmann na konferencji prasowej przed sobotnim pojedynkiem na szczycie Bundesligi.

Reklama

Robert Lewandowski po Złotej Piłce

Szkoleniowiec, który jest tylko o rok starszy od polskiego piłkarza, wierzy, że Lewandowski będzie miał jeszcze szansę zdobyć prestiżową nagrodę.

CZYTAJ TAKŻE: Robert Lewandowski nie zdobędzie Złotej Piłki bez wyniku reprezentacji

- Jest takie powiedzenie, że dzisiejsza porażka to zaczątek przyszłego zwycięstwa. Myślę, że tak może być w przypadku Lewandowskiego. Będzie czerpał z tego energię i nadal strzelał mnóstwo goli - podsumował.

Nagelsmann podobnie jak Lewandowski ma nadzieję, że 17 stycznia FIFA w swojej ankiecie - przeprowadzonej wśród trenerów i kapitanów drużyn narodowych - po raz drugi z rzędu ogłosi Polaka najlepszym piłkarzem roku na świecie

rana, pap

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama