Reklama

Reklama

Robert Lewandowski nie będzie miał zmiennika? Głos zabrał prezes Bayernu Monachium

Długo wydawało się, że Bayern Monachium jednak zdecyduje się sięgnąć po napastnika, który będzie zmiennikiem dla Roberta Lewandowskiego. W tej chwili słowa, wypowiedziane przez prezesa klubu Karla-Heinza Rummenigge’a, rozwiewają wszelkie wątpliwości.

- Naszej drużynie nikogo już nie brakuje. W tej sprawie jesteśmy zgodni z trenerem - powiedział Karl-Heinz Rummenigge w rozmowie z dziennikarzami, przed niedzielnym odlotem drużyny na 12-dniowe tournée po Azji, na pytanie o sprowadzenie do drużyny napastnika.

- Nie jest tajemnicą, że Robert w trakcie sezonu rozgrywa 90-95 procent spotkań. Nie ma takiego zawodnika, który przez cały rok byłby skłonny siedzieć na ławce rezerwowych i wystąpić tylko w dwóch-trzech spotkaniach. Tylko wtedy, gdy pauzowałby Lewandowski - klarownie wyjaśnił szef monachijskiego klubu.

Reklama

Argumentacja Rummenigge’a jest rozsądna, bo taki klub, jak Bayern, celujący we wszystkie możliwe trofea, musiałby sięgnąć po zawodnika wielkiego kalibru. A jaki piłkarz z szerokiego grona najlepszych lub najbardziej utalentowanych napastników na świecie, świadomie zgodzi się na taki układ, by spisać na straty praktycznie cały sezon?

Alternatywą, na wypadek nieobecności na boisku gwiazdora z Polski, wciąż pozostaje Thomas Mueller z instynktem w polu karnym.

Za Bayernem Monachium udział w turnieju Telekom Cup 2017, rozgrywanym w Moenchengladbach. W nim "Lewy" potwierdził, że w nowych rozgrywkach znów powinien imponować formą strzelecką. W wygranych 1-0 półfinale z TSG Hoffenheim, jedyną bramkę strzelił reprezentant Polski i od razu nie byle jakiej urody. Snajper złożył się do efektownego uderzenia i nie dał szans bramkarzowi.

W finale monachijczycy, bez odpoczywającego "Lewego", zmierzyli się z Werderem Brema i wygrali 2-0.

AG

Reklama

Reklama

Reklama