Reklama

Reklama

Robert Lewandowski doceniony przez "Guardiana". Polak zajął siódme miejsce

"The Guardian" sporządził ranking 100 najlepszych piłkarzy w 2019 roku. Robert Lewandowski znalazł się na siódmym miejscu.

Polak zanotował spory awans w tym zestawieniu. W poprzednim roku zajął bowiem 30. pozycję.

Tym razem znalazł się w pierwszej dziesiątce. Zajął nawet wyższe miejsce, niż w plebiscycie "Złotej Piłki", gdzie był ósmy.

"Guardian" cytuje twitterowy wpis polskiego napastnika po strzeleniu czterech goli Crvenie Zvezdzie Belgrad w Lidze Mistrzów. "Muszę wyznać... Jestem uzależniony od zdobywania bramek" - napisał Lewandowski.

Angielski dziennik tak uzasadnia siódme miejsce napastnika Bayernu Monachium. - Od początku sezonu Bundesligi, do 23 listopada, zanotował rekordową serię. Zdobywał bramkę w każdym spotkaniu, w którym wystąpił. Na początku grudnia legitymował się bilansem 22 trafień w 27 meczach. Udowodnił, że jest jednym z najlepszych napastników na świecie - napisał "Guardian".

Reklama

Zestawienie wygrał Lionel Messi. Drugi był Virgil van Dijk. W plebiscycie "Złotej Piłki" wyglądało to tak samo. Zmieniło się tylko ostatnie miejsce na podium. "Guardian" bardziej docenił Sadio Mane, który wyprzedził Cristiana Ronalda.

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama