Reklama

Reklama

Renato Sanches odszedł z Bayernu Monachium do OSC Lille

Bayern Monachium poinformował, że Renato Sanches odszedł do francuskiego OSC Lille. Jak podaje lequipe.fr, jego transfer kosztował 20 mln euro, a to oznacza, że został najdroższym piłkarzem w historii Lille.

Młody Portugalczyk trafił do Monachium trzy lata temu za 35 mln euro, ale nie potrafił utrzymać poziomu prezentowanego w Benfice Lizbona. Nie odnalazł dawnej formy także podczas wypożyczenia do Swansea City i jasno powiedział, że ma już dosyć grzania ławki rezerwowych w Monachium.

Szefowie Bayernu nie pozwolili mu odejść przed rokiem ani przed rozpoczęciem obecnego sezonu, ale w końcu zrozumieli, że nie ma sensu trzymać na siłę sfrustrowanego zawodnika i wyrazili zgodę na transfer.

- Renato Sanches poprosił nas o transfer, ponieważ chciał dołączyć do klubu, w którym mógłby regularnie grać. Niestety, nie mogliśmy mu tego zagwarantować w Bayernie. Praktyka meczowa jest dla niego ważna, bo chce walczyć o miejsce w reprezentacji Portugalii na Euro 2020. Chciałbym podziękować Renato za jego osiągnięcia i życzyć mu wszystkiego najlepszego w imieniu Bayernu - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, dyrektor generalny bawarskiego klubu.

Reklama

Portugalczyk rozegrał 53 mecze w Bayernie i strzelił dwa gole. Zdobył dwa tytuły mistrza Niemiec i krajowy puchar.

- Chciałem dołączyć do LOSC i cieszę się, że tutaj jestem. Zostałem bardzo dobrze przyjęty i mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży - powiedział piłkarz po ogłoszeniu transferu.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL