• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

RB Lipsk - VfL Wolfsburg 2-2 (0-2). Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi

W pojedynku 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 16 maja, zespół RB Lipsk zremisował z Vfl Wolfsburg 2-2 (0-2). Mecz odbył się na Red Bull Arena w Lipsku.

M. Philipp 12',45'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się druga i trzecia jedenastka Bundesligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Vfl Wolfsburg (”Wilki”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Maximilian Philipp. Asystę zanotował Maximilian Arnold.

Między 20. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom RB Lipsk.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vfl Wolfsburg w 45. minucie spotkania, gdy Maximilian Philipp zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Ridle Baku.

Drugą połowę zespół RB Lipsk rozpoczął w zmienionym składzie, za Benjamina Henrichsa wszedł Angeliño. Trener RB Lipsk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Amadou Haidara, a murawę opuścił Konrad Laimer.

Niedługo później Justin Kluivert wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, strzelając gola w 51. minucie spotkania. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Marcel Sabitzer.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vfl Wolfsburg: Melingowi Mbabu w 52. i Maximilianowi Arnoldowi w 59. minucie. W 63. minucie za Ibrahimę Konatégo wszedł Dayotchanculle Upamecano. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie RB Lipsk doszło do zmiany. Hwang Hee-Chan wszedł za Justina Kluiverta. W 78. minucie wynik ustalił z karnego Marcel Sabitzer. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trener ”Wilków” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josuhę Guilavoguiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Maximilian Philipp. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Ridle Baku z zespołu gości. W 87. minucie Emil Forsberg został zmieniony przez Kevina Kampla, co miało wzmocnić drużynę RB Lipsk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ridle'a Baku na Jérôme'a Roussillona.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Maxence Lacroix
36′ 63′ Ibrahima Konaté
John Brooks
46′ Konrad Laimer
Paulo Otavio Rosa Silva
Christopher Nkunku
Xaver Schlager
87′ Emil Forsberg
Ridle Bote Baku86′ 90′
20′ 46′ Benjamin Henrichs
Yannick Gerhardt
 78′ (k.) 45′ Marcel Sabitzer
Maximilian Arnold59′
Yussuf Yurary Poulsen
Maximilian Philipp  12′, 45′ 79′
 51′ 70′ Justin Kluivert
Wout Weghorst
Josep Martínez Riera
Pavao Pervan
46′ José Ángel Esmoris Tasende
Jeffrey Bruma
Nordi Mukiele Mulere
Marin Pongracic
63′ Dayotchanculle Upamecano
Jérôme Roussillon90′
46′ Amadou Haidara
Tim Siersleben
70′ Hee-Chan Hwang
Josuha Guilavogui79′
87′ Kevin Kampl
João Victor Santos Sa
Sidney Raebiger
Daniel Ginczek
Alexander Soerloth
Admir Mehmedi

Przewaga jedenastki RB Lipsk w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Vfl Wolfsburg w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.