• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

RB Lipsk - SpVgg Greuther Fürth 4-1 (0-1). Liga niemiecka - 9. kolejka Bundesligi

W meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 23 października, drużyna RB Lipsk wygrała z Greuther Fuerth 4-1 (0-1). Mecz na Red Bull Arena w Lipsku obejrzało 24 758 widzów.

9. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-10-23 15:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 24758 | Arbiter: Christian Dingert
B. Hrgota 45'

Jedenastka Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom RB Lipsk: Angeliñowi w 15. i Kevinowi Kamplowi w 36. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Greuther Fuerth w 45. minucie spotkania, gdy Branimir Hrgota zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Greuther Fuerth.

Drugą połowę zespół RB Lipsk rozpoczął w zmienionym składzie, za Benjamina Henrichsa wszedł Mohamed Simakan. Trener RB Lipsk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Yussuf Yurary, a murawę opuścił Kevin Kampl. Yussuf Yurary nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Yussuf Yurary.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RB Lipsk w 53. minucie spotkania, gdy Emil Forsberg zdobył z karnego drugą bramkę. W 64. minucie Emil Forsberg został zastąpiony przez Dominika Szoboszlaiego.

W tej samej minucie w jedenastce RB Lipsk doszło do zmiany. Tyler Adams wszedł za André Silvę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Dominik Szoboszlai. Asystę przy golu zanotował Christopher Nkunku.

Trener Greuther Fuerth wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dicksona Abiamę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Cédric Itten. W 85. minucie w jedenastce RB Lipsk doszło do zmiany. Hugo Novoa wszedł za Christophera Nkunku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hugo Novoa wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie spotkania. Asystę zaliczył Dominik Szoboszlai.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Jetro Willems72′
46′ Benjamin Henrichs
Max Christiansen
85′ Christopher Nkunku
Jamie Leweling
 53′ (k.) 64′ Emil Forsberg
Branimir Hrgota  45′ (k.) 72′
15′ José Ángel Esmoris Tasende
Sebastian Griesbeck
36′ 46′ Kevin Kampl
Jeremy Dudziak82′
64′ Andre Silva
Cédric Jan Itten82′
Josep Martínez Riera
Sascha Burchert
Philipp Tschauner
Simon Asta
46′ Mohamed Simakan
Abdourahmane Barry82′
64′ Tyler Shaan Adams
Gian-Luca Itter72′
Moriba Kourouma Kourouma
Julian Green
64′  65′ Dominik Szoboszlai
Hans Nunoo Sarpei
Joscha Wosz
Nils Seufert
85′  88′ Hugo Novoa Ramos
Timothy Tillman72′
46′  46′ Yussuf Yurary Poulsen
Dickson Abiama82′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom RB Lipsk przyznał dwie żółte.

Drużyna RB Lipsk w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.