• 6 .Bayer 04 Leverkusen (51 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

RB Lipsk - Hoffenheim. Dramaturgia w końcówce starcia! Faworyci zawiedli

RB Lipsk nie wykorzystał szansy na dotrzymanie kroku Bayernowi Monachium i jedynie bezbramkowo zremisował z Hoffenheim. Gospodarze atakowali do samego końca i udało im się wpakować piłkę do siatki, lecz gol nie został uznany.

Piłkarze RB Lipsk mogą być już pewni miejsca na podium, lecz nadal muszą punktować, aby nie stracić dystansu do pierwszego Bayernu. Starcie z niżej notowaną ekipą z Hoffenheim było znakomitą okazją do zdobycia kolejnych punktów.

Obraz gry nie przebiegał jednak po myśli gospodarzy i w pierwszej połowie poważniej zagrozili oni bramce dopiero w 41. minucie. Marcel Sabitzer oddał mocny strzał z dystansu, a pędząca piłka poszybowała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Olivera Baumanna.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że gracze z Lipska mogą szybko dopiąć swego. W 59. minucie Baumann świetnie interweniował po uderzeniu z bocznej strefy pola karnego, a po chwili Tyler Adams spudłował po dobrym podaniu z głębi boiska.

Podobnie jak w pierwszej połowie, Sabitzer ponownie oddał bardzo dobry strzał z dystansu i również minimalnie chybił.

RB Lipsk - Hoffenheim. Emocje w końcówce! Piłka znalazła się w bramce, jednak gol nie został uznany

Gospodarze atakowali jednak do samego końca i finalnie udało im się umieścić piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry radość Yussufa Poulsena przerwał jednak sędzia. Zawodnik oddał bowiem strzał głową, po którym piłka trafiła w jego rękę i dopiero wtedy wpadła do bramki, a gol nie został uznany.

Stefan Posch46′
78′ Ibrahima Konaté
Chris Richards
46′ Nordi Mukiele Mulere
Kouassi Ryan Sessegnon
62′ Daniel Olmo Carvajal
Diadie Samassekou
46′ José Ángel Esmoris Tasende
Robert Skov62′
Marcel Sabitzer
Christoph Baumgartner79′
Tyler Adams
Florian Grillitsch56′
72′ Emil Forsberg
Andrej Kramarić90′
Christopher Nkunku
Georginio Rutter46′
Josep Martínez Riera
Philipp Pentke
78′ Marcel Halstenberg
Melayro Bogarde
Benjamin Henrichs
Havard Nordtveit62′
Lukas Klostermann
Mijat Gaćinović56′
46′ Amadou Haidara
Sargis Adamyan90′
46′ Kevin Kampl
Ihlas Bebou46′
Hee-Chan Hwang
Maximilian Beier
62′ Alexander Soerloth
Ishak Belfodil
72′ Yussuf Yurary Poulsen