• 6 .Bayer 04 Leverkusen (47 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (43 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (43 pkt.)

RB Lipsk - Borussia Moenchengladbach 3-2 w meczu 23. kolejki Bundesligi

Ależ spotkanie w Lipsku! Wicelider RB Lipsk przegrywał już 0-2, ale podniósł się i w doliczonym czasie gry zapewnił sobie wygraną 3-2 z Borussią Moenchengladbach. Gospodarze mają tylko dwa punkty straty do Bayernu Monachium.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Bayern Monachium w rozgrywanym wcześniej spotkaniu rozgromił 5-1 1. FC Koeln. RB Lipsk miało więc świadomość, że aby utrzymać dwupunktowy dystans, też musiało odnieść dziś wygraną.

Zadanie nie było wcale proste, bo choć Borussia Moenchengladbach plasuje się nieco niżej w tabeli, to jest bardzo groźną drużyną. W tym sezonie potrafiło już m.in. wyjść z grupy Ligi Mistrzów kosztem Interu Mediolan.

I to właśnie ekipa z Gladbach szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Już w 6. minucie rzut karny wykorzystał Jonas Hofmann, a w 19. min na 2-0 podwyższył Marcus Thuram.

Gospodarze jednak nie poddali się i po przerwie ruszyli do huraganowych ataków. Bramka Alexandra Sorlotha nie została jeszcze uznana, ale chwilę później Norweg zapisał na swoje konto asystę. Kontaktowego gola zdobył Christopher Nkunku.

W 66. minucie był już remis. Yussuf Poulsen uderzył zza pola karnego tak precyzyjnie, że Yann Sommer nie zdołał zatrzymać sunącej po ziemi piłki.

Lipsk przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w doliczonym czasie gry! Wówczas to Sorloth po dośrodkowaniu z lewej strony głową skierował piłkę do bramki! Piłkarze Gladbach domagali się podyktowania faulu norweskiego napastnika, ale sędzia uznał, że gol został zdobyty zgodnie z przepisami.

RB Lipsk - Borussia Moenchengladbach 3-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Hofmann (6. - z rzutu karnego), 0-2 Thuram (19.), 1-2 Nkunku, 2-2 Poulsen (66.), 3-2 Sorloth (90+3.).

Louis Jordan Beyer
42′ Dayotchanculle Upamecano
Nico Elvedi49′ 62′
Vilmos Tamás Orban
Matthias Ginter
Marcel Halstenberg
Valentino Lazaro
41′ 46′ Marcel Sabitzer
Jonas Hofmann  6′ (k.) 61′
76′ Justin Kluivert
Hannes Wolf
 57′ 90′ Christopher Nkunku
Oscar Wendt80′
Tyler Adams
Denis Zakaria80′
Daniel Olmo Carvajal
Breel Donald Embolo
 66′ Yussuf Yurary Poulsen
Marcus Thuram  19′ 62′
Josep Martínez Riera
Tobias Sippel
90′ Lukas Klostermann
Lars Stindl80′ 90′
76′ Emil Forsberg
Patrick Herrmann
Hee-Chan Hwang
Alassane Plea80′
46′  90′ Alexander Soerloth