• 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

RB Lipsk - Bayern Monachium 0-1 w meczu 27. kolejki Bundesligi

Bayern Monachium spełnił plan minimum i pokonał RB Lipsk 1-0. Dzięki wygranej ekipa z Bawarii bardzo zbliżyła się do mistrzostwa Niemiec. „Die Roten” musieli dziś poradzić sobie bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, a jedynego gola w tym starciu strzelił Leon Goretzka.

Bayern Monachium przystąpił do kluczowego starcia z RB Lipsk bez Roberta Lewandowskiego. Atakujący nabawił się urazu podczas przerwy reprezentacyjnej i niewykluczone, że jego przerwa w grze może potrwać do czterech tygodni.

- To są chwile, na które klub musi być gotowy. Mamy piłkarzy, którzy także potrafią grać na tej pozycji - powiedział podczas przedmeczowej konferencji trener Bayernu Hansi Flick.

Wygrana z Bayernem niewątpliwie przybliżyłaby RB Lipsk do walki o mistrzostwo Niemiec, lecz i tak "Die Roten" nie opuściliby wówczas pierwszego miejsca. Ostatnie trzy ligowe spotkania pomiędzy ekipami kończyły się natomiast wynikami remisowymi.

Spotkanie rozpoczęło się z delikatnym opóźnieniem. Sędzia liniowy dopatrzył się, że siatka w bramce Manuela Neuera jest przerwana i dopiero po trzech minutach udało się rozwiązać problem.

Wielka szansa RB Lipsk. Czy projekt "Formuła 1" podbije Bundesligę?

Obie ekipy od samego początku ruszyły do ataku, lecz w ich grze zdecydowanie brakowało konkretów. Groźniej zrobiło się dopiero w 19. minucie gry. Marcel Sabitzer zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a pędząca piłka poszybowała ponad poprzeczką.

Bawarczycy nie dali się zepchnąć do defensywy i po chwili udało im się odpowiedzieć. Strzał oddał Eric Maxim Choupo-Moting, lecz nie zdołał wpakować futbolówki do siatki.

Goretzka zastąpił "Lewego'! Niemiec z ważnym golem w meczu z RB Lipsk

Piłkarze Bayernu długo nie mogli się przełamać i trafili do siatki dopiero w 38. minucie starcia. Thomas Mueller wpadł w pole karne i poradził sobie z atakującym go defensorem ekipy gospodarzy. Reprezentant Niemiec rozglądnął się i zagrał do Leona Goretzki, który momentalnie huknął i pokonał Petera Gulacsiego.

Jak podaje statystyczny portal "Opta", jest to 62. mecz Bayernu, w którym Bawarczycy strzelili przynajmniej jedną bramkę (we wszystkich rozgrywkach), co jest nowym rekordem Bundesligi.

Węgierski bramkarz pewnie interweniował natomiast kilka chwil później. Choupo-Moting oddał mocny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a futbolówkę pewnie chwycił Gulacsi.

O wiele lepiej drugą połowę mogli rozpocząć gracze z Saksonii. RB Lipsk szybko zyskał optyczną przewagę, lecz najpierw czujnie interweniowali defensorzy, a po chwili Manuel Neuer zatrzymał futbolówkę po uderzeniu Sabitzera.

Goście z każdą kolejną minutą grali coraz odważniej. W 75. minucie dobre podanie z bocznej strefy boiska otrzymał Jamal Musiala i zdecydował się na strzał, jednak przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

Piłkarze RB Lipsk spróbowali również groźniej zaatakować w doliczonym czasie gry, lecz nadal w dobrej dyspozycji był golkiper Bayernu.

Manuel Neuer
26′ Nordi Mukiele Mulere
Benjamin Pavard
Vilmos Tamás Orban
Niklas Süle
61′ Dayotchanculle Oswald Upamecano
David Alaba
Lukas Manuel Klostermann
Lucas François Bernard Hernández Pi81′
73′ Daniel Olmo Carvajal
Joshua Walter Kimmich33′
37′ Marcel Sabitzer
Leroy Aziz Sané81′
82′ Tyler Shaan Adams
Kingsley Junior Coman72′
Christopher Nkunku
Leon Goretzka  38′ 72′
46′ Emil Forsberg
Thomas Mueller
73′ Amadou Haïdara
Bouna Sarr
88′ Ibrahima Konaté
Serge David Gnabry72′
82′ Hee-Chan Hwang
Aginaga Javi Martinez81′
Lazar Samardžić
Jamal Musiala72′
46′ Justin Kluivert
Tiago Filipe Oliveira Dantas
73′ Alexander Soerloth
Marc Roca Junqué
73′ 88′ Yussuf Yurary Poulsen